Yükleniyor...

BlockFi, Varlık Satmak için Onay Aldı

Geçtiğimiz aylarda iflas bildiren kripto kredi platformu BlockFi, kripto madenciliği ekipmanlarını satabilmek için mahkemeden onay aldı.

blockfi

Geçtiğimiz aylarda iflas bildiren kripto kredi platformu BlockFi, kripto madenciliği ekipmanlarını satabilmek için mahkemeden onay aldı.

FTX çöküşünden etkilenen ve Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan BlockFi, alacaklılara ödeme yapabilmenin yollarını arıyor. Kripto kredi kuruluşu son olarak, ödeme gücü sağlamak amacıyla kripto madencilik ekipmanlarını satmaya odaklandı. Bunun için mahkemeye başvuran şirket gerekli onayları aldı.

BlockFi, Madencilik Ekipmanlarını Satacak

Kripto kredi platformu BlockFi, Bölüm 11 iflasının ardından alacaklılara odaklandı.

Geçtiğimiz gün ABD New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi‘nde açılan bir mahkeme dosyasına göre, kripto şirketinin varlıklarını satması için gereken tüm onaylar sağlandı. Bu durum, mevcut şartlar altında uygun olarak tabir edildi.

Mahkeme, kripto madencilik ekipmanlarını satmak isteyen şirketin geri kazanımına odaklandığını kabul etti. Yani BlockFi, gerçekleşebilir değerini tasarladığını kanıtlamış oldu.

Mahkemeden gelen onayın ardından şirket, kripto madencilik ekipmanlarına tekliflerin gelmesini bekliyor. İhale mantığıyla yürütülecek süreç, potansiyel teklif sahiplerinin değerlendirilmesini sağlayacak.

Yapılan haberlere göre kripto şirketinin bu hamlesi, mevcut piyasa koşullarının iyiye gitmesi nedeniyle atılmış hızlı bir adım olarak tabir edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner