Yükleniyor...

Celsius, Göründüğü Gibi Bir Şirket Değil!

ABD mahkemesinin inceleme raporunda, kripto şirketi Celsius Network'ün müşterilerine pazarladığı iş modelinin gerçekte yürüttüğü iş olmadığı ortaya çıktı.

celsius network abd

ABD mahkemesinin inceleme raporunda, kripto şirketi Celsius Network’ün müşterilerine pazarladığı iş modelinin gerçekte yürüttüğü iş olmadığı ortaya çıktı.

İflas eden kripto şirketlerinin bilinmeyenleri, yürütülen mahkemelerce ortaya çıkmaya başladı. ABD mahkemesinin yayınladığı bir inceleme raporu, Celsius Network’ün bambaşka bir yapıya sahip olduğunu ortaya çıkardı. İnceleme raporunda, Celsius’un reklamını yaptığı ve müşterilerine pazarladığı iş modelinin, Celsius’un yürüttüğü iş ile alakası olmadığı belirtildi.

Celsius Raporları: Şirketin İş Modeli Göründüğü Gibi Çıkmadı

ABD mahkemesinin, Celsius Network üzerindeki araştırma ve soruşturma süreci devam ediyor.

Son olarak bir rapor yayınlayan mahkeme, Celsius’un tanıttığı iş biçimleriyle, olduğu iş biçiminin birbirinden farklı olduğunu ifade etti.

Rapora göre, kripto şirketi ve ABD’de dolandırıcılık iddialarıyla yüzleşen Alex Mashinsky, Celsius’un yerel token’ı CEL için manipülasyon gerçekleştirdi. Şirket ve Mashinsky, CEL token’ı ve diğer ticari faaliyetleri ile ilgili müşterilerine verdikleri vaatleri gerçekleştirmediler.

Ayrıca mahkeme raporlarında, kripto şirketinin, müşteri mevduatlarını stablecoin almak için kullandığı ve milyar dolarlık bir delik oluşturduğu iddia edildi.

New Jersey merkezli kripto şirketi, müşterilerin platformdan para çekme işlemlerini dondurmuş ve Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner