Yükleniyor...

Oynadıkça Para Kazandıran En İyi 5 Play To Earn Coin’i

Play to Earn Türkçe anlamı "oyna-kazan" demektir ve yeni bir video oyun türünü ifade eder.

play to earn

Play to Earn Türkçe anlamı “oyna-kazan” demektir ve yeni bir video oyun türünü ifade eder. Kullanıcılar Play to Earn oyunlarını oynarken para kazanabilir. Ancak Play to Earn oyunlarından gelir elde edebilmek için, oyun tarafından desteklenen kripto para cüzdanında oyuna ait token bulundurulmalıdır. Peki, en iyi Play to Earn coinleri hangileri? CoinGecko P2E tokenları kullanıcılar için listeledi…

Play To Earn Nedir?

“Oyna-kazan” anlamına gelen Play to Earn, para kazanmaya olanak tanıyan yeni bir video türüdür. P2E kısaltılmış adıyla da ifade edilir. Play to Earn oyunlarının geleneksel oyunlardan farkı, geleneksel oyunlarda oyun stüdyolarının oyuncudan para kazanması iken, P2E oyunlarında oyuncu oyundan gelir elde eder. Yani P2E ile oyuncular oyun ekonomisinin bir parçası olmuş olur ve oynadıkça para kazanırlar.

Play to Earn oyunlarında, oyunun içeriğine göre token ve NFT toplayarak para kazanılabilir. Ayrıca daha fazla token ve NFT toplamak için günlük görevler tamamlanabilir. Bazı oyunlar ise NFT’leri ve tokenları stake ederek gelir artırma fırsatı verir.

Elde edilen tokenlar borsalarda itibari paraya dönüştürülebilirken, NFT’ler ise pazar yerlerinde satışa sunulabilir.

En İyi Play To Earn Coinleri

Son dönemde metaverse ve NFT dünyasının ilgi çekmeye başlamasıyla birlikte P2E oyunlarında da artış yaşanıyor. Bunun yanı sıra vakit ayırmaya değecek ve tatmin edici miktarda gelir elde edilebilecek Play to Earn oyunlarına zaman ayırmak da önem arz ediyor. Bunun için ise CoinGecko’nun piyasa değerine göre “en iyi” olarak listelediği P2E coin’leri kullanıcılara fikir verebilir…

1. Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir VR dünyasıdır. Bu sanal dünyada arazi satın alabilir, inşa edebilir, para kazanabilir ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan uygulamalara ve içeriklere erişebilirsiniz. Decentraland’ı diğer VR projelerinden ayıran şey, merkezi olmayan doğasıdır. Arazi ve oyun içi para birimi, Ethereum blok zinciri tarafından desteklenmektedir.

MANA, Decentraland’daki yerel para birimini ifade eder. Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir ERC-20 coin’dir. Kullanıcılar şu anda MANA’yı LAND satın almak ve ayrıca Decentraland’daki mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanabilir.

mana

1.3 milyar piyasa değerine sahip olan MANA coin 1.8 milyar adet dolaşım arzına sahiptir. 25 Kasım 2021’de MANA en yüksek fiyatını 5,85 USD olarak görmüştür. MANA en düşük ATL fiyatı ise 31 Ekim 2017 tarihinde 0,009 USD’dir.

Decentraland satın alınabilecek borsalar arasında BtcTurk, Binance, Phemex, Binance TR, Bitget, Paribu yer almaktadır.

MANA coin güncel fiyatı şu şekildedir:

decentraland

Decentraland (MANA)

0.331557 $

2. Axie Infinity (AXS)

Pokemon’dan ilham alarak tasarlanmış olan ve 2018 yılında Sky Mavis şirketi tarafından piyasaya sürülen Axie Infinity, NFT koleksiyonlarını ve blockchain’i birleştiren bir dijital oyundur. Oyun, kullanıcıların Axies adlı fantastik yaratıkları keşfetmesine, toplamasına, birleştirmesine ve savaşmasına olanak tanır. Oyuncular, sıralamalı PvP modunda rakiplerine karşı mücadeleleri kazanarak Pürüzsüz Aşk İksiri ( SLP ) token kazanabilirler. Sürekli genişleyen karakter dünyası, benzersiz hikaye anlatımı ve sanat yönetmenliği ile Axie Infinity, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için bir hit haline gelmiştir.

Axie Infinity’nin yönetişim tokenı ise AXS’dir. Oyunu oynamak için uygun cüzdan hesabı açıp ardından hesaba borsalardan satın alınan uygun miktarda AXS aktarımı yaptıktan sonra bu hesabı da oyun hesabına bağlamak gerekir.

play to earn

1.2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan AXS coin 120 milyon adet dolaşım arzına sahiptir. AXS coin en düşük fiyatı 6 Kasım 2020’de 0,12 USD olarak kaydedilmiştir. AXS coin en yüksek ATH fiyatı ise ondan bir yıl sonra 6 Kasım 2021 tarihinde 164,90 USD’dir.

Axie Infinity satın alınabilecek borsalar Binance, Bithumb, Coinbase Exchange, Kraken, Bitfinex, Gemini, OKX, Huobi, Gate.io, Binance TR, BtcTurk, Paribu, Bitrue gibi kripto para borsalarıdır.

AXS coin güncel fiyatı şu şekildedir:

axie-infinity

Axie Infinity (AXS)

5.97 $

3. The Sandbox (SAND)

The Sandbox, oyuncuların Ethereum blokzincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve NFT’nin dahil olduğu bir metaverse projesidir. SAND coin, The Sandbox’ın yerel kripto para birimidir. Çeşitli kullanım durumları bulunur. SAND, oyun içerisinde yer alan işlemler, arsa alımı yapabilmek ve yönetişim hakkından pay alabilmek için kullanılmaktadır. SAND coin, ERC-20 tabanlı, Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilmiştir. The Sandbox ekosisteminde kullanılan SAND, oyun içinde ödeme aracı olarak, LAND token almak için ya da platform yönetiminde kullanılmaktadır.

sandbox

1.1 milyar piyasa değerine sahip The Sandbox için 1.6 milyar adet dolaşım arzı mevcuttur. 4 Kasım 2020 tarihinde SAND en düşük fiyatı 0,02 USD olarak kaydedilmiştir. SAND coin en yüksek ATH fiyatı ise 25 Kasım 2021’de 8,40 USD’dir.

The Sandbox satın alınabilecek borsalar Binance, KuCoin, Kraken, Bittrex, Gate.io, OKX, Huobi, Binance TR, BtcTurk, Paribu gibi kripto para borsalarıdır.

SAND güncel fiyatı şu şekildedir:

the-sandbox

The Sandbox (SAND)

0.32995 $

4. ImmutableX (IMX)

ImmutableX, Ethereum blockchain ağındaki NFT’ler için ilk katman-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür. StarkWave ile ortaklaşa oluşturulan açık kaynak kodlu ImmutableX, geliştiricilerin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını inşa etmelerine olanak tanıdığı gibi kullanıcılarının NFT pazar yeri ImmutableX Exchange aracılığıyla düşük ya da sıfır gaz ücretli NFT işlemleri yapmasını sağlamaktadır.

IMX token ise NFT yaratıcılarını, geliştiricileri ve profesyonelleri destekleyerek ImmutableX’i büyütmek için yaratılmıştır. IMX, NFT’lerin onaylanmasını ve doğrulanmasını da hızlandırmaktadır.

imx

Piyasa değeri 560 milyon olan IMX 790 milyon adet dolaşım arzına sahiptir. IMX coin en yüksek ATH fiyatı 26 Kasım 2021’de 9,52 USD olarak kaydedilmiştir. IMX en düşük ATL fiyatı ise 31 Aralık 2022 tarihinde 0,37 USD’dir.

ImmutableX satın alınabilecek kripto para borsaları arasında Binance, Bitstamp, OKX, Huobi, BtcTurk yer almaktadır.

IMX coin güncel fiyatı şu şekildedir:

immutable-x

Immutable (IMX)

1.55 $

5. GALA

GALA coin, Ethereum blok zincirinde çalışan ve ERC-20 standardına uygun Gala Games Ekosisteminin dijital yardımcı token’larıdır. Blok zincire dayalı oyunlar arasında kendine yer edinmiş olan GALA, kullanıcılarına oyun içerisinde özgür hissettiren bir ortam sunmayı, oyuncuların oyunlardan kazandıklarını başkalarıyla takas edebileceği ve ödüller kazanabileceği bir oyun sunmayı hedeflemiştir. Oyuncular bu oyun içerisinde her şeye kendileri karar verip yönetebilmektedirler.

gala

Piyasa değeri 402 milyon olan GALA 7.5 milyar adet dolaşım arzına sahiptir. GALA coin en yüksek fiyatı 26 Kasım 2021’de 0,82 USD olarak görülmüştür. GALA en düşük ATL fiyatı ise 28 Aralık 2020 tarihinde 0,0001 USD’dir.

GALA satın alınabilecek kripto para borsaları Binance, Kraken, Coinbase Exchange, OKX, Binance TR, BtcTurk, Paribu, BitMart gibi borsalardır.

GALA güncel fiyatı şu şekildedir:

gala

GALA (GALA)

0.028007 $

Veriler ve kripto varlıklar CoinGecko’nun ilgili kategorisindeki piyasa değeri açısından en iyi sıralamaya sahip olanlar arasından derlenmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner