Yükleniyor...

BlockFi’dan, ABD’li Müşterilerine Kripto Ödüllü Visa Kartı Geliyor

BlockFi, ABD'li müşterileri için ödül veren Visa kredi kartını resmi olarak başlattığını ve kullanıcılara kartı kullandıklarında kripto para iadesi alacaklarını duyurdu.

blockfi2

BlockFi, ABD’li müşterileri için ödül veren Visa kredi kartını resmi olarak başlattığını ve kullanıcılara kartı kullandıklarında kripto para iadesi alacaklarını duyurdu.

İlk kez Aralık 2020’de duyurulan kart, son 7 ay içerisinde 400.000 kişilik bir bekleme listeli oluşmasına neden oldu. Şirket, BlockFi kartının uygun eyaletlerdeki seçilen müşterilerine göndermeye başlayacağını söyledi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Başarılı beta testinin ardından BlockFi ve ortakları, kredi kartı bekleme listesinde ilk sırada bulunanlara ve belirli müşterilere sunmaya başladı”

Şirket, bekleme listesinin “ilk gelene ilk hizmet” şeklinde oluşturulduğunu ancak başvuru sahibinin başkalarını da yönlendirdiği takdirde, konumunu daha üst sıraya çıkarabileceğini belirtti. BlockFi’ın bu kartı, normal bir kredi kartı gibi Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanılabilecek.

Normal kredi kartı ödül programlarından farklı olarak, kart sahipleri yaptıkları her satın alma işleminde %1.5 Bitcoin ve hesaplarını açtıktan sonraki ilk 90 gün için %3,5 Bitcoin ödül oranından oluşan bir tanıtım teklifi kazanabilecekler. Kart sahipleri ayrıca yıllık 50.000 doların üzerinde harcanan her bir dolardan %2 Bitcoin geri kazanabilecekler. Tanıtım teklifi 100 dolarlık Bitcoin ile sınırlandırılmış durumda. Yani 100 dolarlık Bitcoin harcamak için teklif içerisinde 5.000 dolarlık harcama yapmak gerekecek. Bunun haricinde uygun işlemlerde %0.25 oranında Bitcoin geri alınabilecek ve her ay 500 dolarlık Bitcoin’lik bir kota mevcut olacak.

Şirket, bitcoin ödüllerinin aylık bir döngüde kart sahibinin günlük kripto faizi tahakkuk ettirebilen BlockFI Faiz Hesabına aktarılabileceğini ve bunun da müşteriler için “daha fazla Bitcoin” sağlanacağı anlamına geldiğini söyledi.

Bitcoin kazanmanın haricinde, kartın herhangi bir yıllık ücreti de söz konusu olmayacak. Kart sahipleri ayrıca arkadaşlara yapacakları tavsiyelerde bonus ödülleri de kazanabilecekler.

Visa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel fintech başkanı Terry Angelos, dijital para birimi endüstrisinin popülaritesi arttıkça, kripto ödül programlarının tüketicileri kripto ekonomisine dahil etmenin zorlayıcı bir yolu olduğunu söyledi.

BlockFi’nin kurucu ortağı ve kıdemli başkan yardımcısı Flori Marquez konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı.

“Kripto endüstrisi, 11 yıl önceki ilk Bitcoin ödeme işleminden bu yana çok yol kat etti. Bugün, neredeyse herkes kriptonun finansal alanı yeniden şekillendirmede oynadığı önemli rolü biliyor. Yeni kredi kartımız da sektör için önemli bir hamle olacak. Bu kartla birlikte insanların günlük alışverişler yaparken Bitcoin kazanmalarını her zamankinden daha kolay hale gelecek”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner