Yükleniyor...

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir? BCPT Coin Nasıl Alınır?

Açılımı Blockmason Credit Protocol (BCPT) olarak geçen uygulama, Blockchain tabanlı kredi uygulamasıdır.

Blockmason

Açılımı Blockmason Credit Protocol (BCPT) olarak geçen uygulama, Blockchain tabanlı kredi uygulamasıdır. Blockmason Credit Protocol (BCPT) kredi verenlerle kredi çekmek isteyenleri bir araya getirmek isteyen bir platformdur.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir?

Son zamanlarda en çok merak edilen kripto para birimlerinden biri olan Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir, BCPT coin yorum gibi merak edilen sorulara yönelik hepsi ve daha fazlası rehber içeriğimizde.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) kendini “Blockchain devrimi kuruluşu” olarak tanımlıyor. Geliştiriciler ve kullanıcılar Blockmason Credit Protocol (BCPT aracılığıyla merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları geliştirebilir. Ethereum ağında geliştirilen Blockmason Credit Protocol (BCPT) bir ERC-20 token’ı olarak varlığını sürdürüyor.

BCPT Teknik Özellikleri Nelerdir?

BCPT, birkaç uygulamadan oluşmuş bir protokoldür. Uygulama, Ethereum tabanlı ERC-20 tokenı kullanılarak kredi ve borçların takibini sağlar. Genel olarak teknik özellikleri, temel katman kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) geliştirilmesine olanak sağlıyor.

BCPT Neden Çıktı?

Blockmason projesi, tarafların kredi ve borçlarının güvenli ve standardize edilmiş biçimde takibini sağlamak için oluşturuldu. Projenin ilk ürünü olan Credit Protocol, kurumların kredi, borç ve kredi zorunluluklarını güvenli bir şekilde kayıt altına alınmasına olanak sağlama gerekliliği projenin ortaya çıkmasına olanak sağladı.

BCPT Ne İşe Yarar?

BCPT, tarafların kredi, borçlar ve zorunluluklarının silinemeyecek ve güvenli bir şekilde kayıt altına alınmasını sağlıyor. Bu sayede kredi, borçlar ve zorunlulukların takibi kolay bir şekilde sağlar.

BCPT Nasıl Çalışır?

Taraflardan biri diğerine kredi veya borç talebinde bulunduktan sonra borç veya kredinin onaylanması ile başlar. Ardından taleplerin tümü Credit Protocol’ün akıllı kontratına kaydedilir. Protokoldeki temel işlemler Kullanım Senaryolarına Dayalı Otorite Kontratlarına (UCAC) uygulamalarında tutulur. Tüm UCAC’lerin, kredi ve borçların kabulü ve kaydedilmesiyle ilgili diğer kontratlardan farklı kurallar içerir. Bu yüzden tüm UCAC’ler, kurallar açısından birbirinden bağımsızdır.

BCPT’nin Diğer Aktiviteleri Nelerdir?

Blockmason, kurumların kredi ve borç takibini kolaylaştırmak için yardımcı oluyor. Şirketler için yazılım geliştirme, yönlendirme ve pazarlama desteği sunuyor. Eğer kredi ve borçların takibi için uygulama geliştiriyorsanız, web sitelerinden iletişime geçebilirsiniz.

Blockmason’ın Diğer Uygulamaları Nelerdir?

Eğer BCPT’nin tek bir ürün olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünmenizi öneririz. BCPT, Lndr ve Link projeleri ile kredi ve borçların takibini daha geniş ölçeklere taşıyor.

Lndr Projesi

Lndr, Blockmason’ın kişiler arası borç alma ve maliyet paylaşımını sağlamak amaçlı oluşturduğu mobil uygulamadır. Blockmason tarafından bir ilk olarak bilinen Lndr, bankaların ve kuruluşların sözleşmeler aracılığıyla borç verme özelliğini kişilere açtı. Böylece kişiler, arkadaşları ve aileleri başta olmak üzere standard nakitlerin kaydına ve ödenmesine olanak sağlar. Eğer daha karmaşık enstrümanlarla borç alınacaksa, borç senetleri oluşturulabilir ve farklı para birimleriyle ödemeler yapılır.

Link Projesi

Blockmason’ın son projesi olan Link, programlanabilir blockchain platformları için internet tabanlı API sağlar. Link’in oluşturulmasındaki sebep, blockchain tabanlı uygulamalar oluşturulurken yaşanan sıkıntılardır. Bu sayede blockchain tabanlı kredi ve borç takip platformunuzu internet tabanlı API’lar kullanarak oluşturabilirsiniz.

Link Projesi’nin Faydaları Nelerdir?

Kullanım Kolaylığı

Eğer yazılım herhangi bir web tabanlı API kullanıyorsa, fazladan bir şey gerekmeden kullanılabilir.

Güvenlik

Link projesi, otomatize edilmiş güvenlik özelliği sayesinde tüm altyapıların gözetlenmesini sağlar.

Hazır Mobil Uygulama

Link, blockchain tabanlı mobil uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırır.

Ulaşılabilir Altyapı

Link sayesinde altyapıların oluşturulması ve geliştirilmesi gerekmez. Aksine, dApp’lerinizin insanlar tarafından kolayca kullanılmasını sağlar.

Örnek Kodlar ve Güncellenen Dokümantasyon

Link, versiyon değiştiği zaman tüm örnek kodları ve dökümantasyonu anında günceller. Bu sayede uygulamanızın versiyonu yenilenir ve yeni versiyon için dökümantasyon araması yapmanıza gerek kalmaz.

İzleme, Veri Analitiği ve Veri Görselleştirmesi

Link, şirketlere veri analitiği, veri görselleştirmesi, girişler ve öngörüler konusunda detaylı bir şekilde açıklar.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nasıl Alınır?

Şu anda Blockmason Credit Protocol (BCPT) satın almak isteyen yatırımcılar, Binance DEX veya HitBTC platformlarını tercih edebilir. BTCPT satın almak isteyen yatırımcılar için en popüler kripto para borsaları şu şekilde

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Cüzdanları

Ethereum tabanlı (ERC-20) tabanlı bir kripto para olması nedeniyle destekleyen Ethereum cüzdanlarında Blockmason Credit Protocol (BCPT) depolamak, saklamak mümkün.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Coin Yorum

Henüz sadece Binance DEX ve HitBTC borsalarında listelenen Blockmason Credit Protocol (BCPT) Türk yatırımcıların en çok merak ettiği kripto para birimlerinden biri. En değerli kripto paralar arasında 1.736. sırada olan Blockmason Credit Protocol (BCPT) buna rağmen 2 bini aşkın yatırımcı tarafından takip ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner