Yükleniyor...

Blockstream CEO’su: Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de (BTC) Dipten Alımlara Odaklandı

Bitcoin (BTC) öncüsü ve Blockstream CEO’su Adam Back’e göre, Square’ın Bitcoin satın alımı kurumların dipten alım yaptığının işareti.

btc dip

Bitcoin (BTC) öncüsü ve Blockstream CEO’su Adam Back’e göre, Square’ın Bitcoin satın alımı kurumların dipten alım yaptığının işareti.

Proof of Work sistemini oluşturan Back, Square’ın Bitcoin alımının ne anlama geldiğini anlattı:

“51.000 dolarlık fiyata bakınca, değeri yok, Square son yedi gün içinde 58.000 doların altında alımlar yaptı. 50.000 doların altından BTC’lerinizi satarken kurumlar çoğunlukla alım pozisyonundaydılar.”

Önceki gün, San Francisco merkezli ödeme devi 170 milyon dolarlık Bitcoin alımını açıklamıştı. Square’in 2020’nin ekim ayında 50 milyon dolarlık başlangıç yatırımını hesaba katarsak, firmanın nakit pozisyonlarının %5’ini BTC oluşturuyor.

Cash App üzerinden Bitcoin işlemleri 2019’da 516 milyon dolarken, 2020’de neredeye 9 katına çıkarak 4.57 milyar dolara ulaştı.

Square’ın CEO’su Jack Dorsey,

“Cash App’teki işlem limitlerini artıracağız ve Bitcoin ile alakalı fırsat arayışımızı iki katına çıkaracağız.”

Bitcoin, düzeltmeden sonra 50.000 seviyelerinin altını görürken, 7 günlük en düşük değeri 45.586 dolara kadar geriledi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 49.861 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner