Yükleniyor...

Blokzincir İstanbul Etkinliğinden Öne Çıkanlar

Blokzincir teknolojisinin kullanıldığı faaliyet alanları gün geçtikçe genişliyor.

Blokzincir Istanbul Etkinliginden One Cikanlar

Blokzincir teknolojisinin kullanıldığı faaliyet alanları gün geçtikçe genişliyor. Türkiye’de de bu alandaki atılımlar artırılıyor.

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri tarafından düzenlenen “Blokzincir İstanbul” etkinliğinde yapay zeka, blokzincir ve merkeziyetsizlik gibi bağlantılı birçok konu ele alındı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da açıklamalarda bulunduğu etkinlikte, üst düzey bürokratik yöneticiler, sektör temsilcileri ve akademisyenler konuşma yaptı.

Ömer İleri: “Gelecek Onu Tasarlayanlara Aittir”

Blokzincir İstanbul’da Türkiye’nin blockchain teknolojisiyle birlikte geleceği yönelik atacağı adımlar paylaşıldı.

Etkinlik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri’nin konuşması ile başladı. İleri, etkinlikte yeni dönüşümün Türkiye için ne ifade ettiğinin konuşulacağını söyledi.

Yapay zeka, nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi teknolojiler gündelik ve sosyal yaşantımızda önemli değişiklikler oluşturduğunu belirten İleri, konuşmanın devamında şunları söyledi:

“Birçok ticari işlem artık aracılara gerek kalmadan güvenli bir şekilde aktarılabilecek. Blokzincir teknolojileri global anlamda ticareti kökten değiştirebilir. İyi tasarlanmayan teknoloji ancak eşitsizlik getirir. Gelecek, onu tasarlayanlara aittir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner