Yükleniyor...

CFTC, Yıllık Uygulama Sonuçlarını Paylaştı

Amerika merkezli bağımsız denetleme ve düzenleme kuruluşu CFTC, kripto alanındaki yetkilerini artırmak istiyor.

CFTC Yillik Uygulama Sonuclarini Paylasti

Amerika merkezli bağımsız denetleme ve düzenleme kuruluşu CFTC, kripto alanındaki yetkilerini artırmak istiyor.

Kripto paraların üzerinde yoğun baskısını hissettiren SEC, yatırımcılar tarafından yoğun eleştiriliyor. Özellikle Ripple ile SEC arasındaki dava, kriptodaki baskıların yoğunluğunu öne çıkardı. SEC’in baskıcı tavrının da etkisiyle, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kripto varlıklar üzerinde daha fazla yetkiye sahip olmak istiyor. Kripto para yatırımcıları CFTC için olumlu bir bakışa sahip.

CFTC, Kripto Paralara Yoğunlaştı

Topluluğun da desteğini arkasında hisseden CFTC, yaptırımlarını sertleştirmeye başladı. Geçtiğimiz gün yıllık uygulama sonuçlarını paylaşan oluşum, 82 icra davasına baktı. Bu davalarda 2.5 milyar dolarlık para cezaları kesilirken, sadece 18 dava kripto ile ilgili oldu.

CFTC, yapmak istediği ve alanı olarak gördüğü kripto konusunda yalnızca yüzde 20‘lik bir eylem gerçekleştirdi. Daha fazla kripto paralar konusunda düzenleyici rol almak isteyen kuruluş, SEC’in pastasından pay almak için çabalıyor.

Düzenleyici kuruluşun başkanı Ross Benham, kuruluşunun aktardığı sonuçlardan memnun olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Benham, kuruluşun her yıl neredeyse 1.5 milyar dolarlık para cezası kesmesiyle gurur duyuyor. CFTC’nin yıllık bütçesinin 240 milyon olduğuna değinen Benham, bu cezai işlemlerin iyi bir yatırım getirisi olduğunu aktardı.

Benham‘ın sözleri CFTC’yi daha ılımlı gören kripto yatırımcılarını kuşkulandırdı. Yaptırım ve düzenleme konusundaki hırsıyla kuruluş, SEC’den daha sert tavır alabilir.

Dijital varlık sektörü hakkında konuşan Benham, şunları söyledi;

Bu uygulama raporu, CFTC’nin mevcut tüm araçlarıyla dijital emtia varlık piyasalarını agresif bir şekilde denetlemeye devam ettiğini gösteriyor. Uygulama Birimi’nin çalışkan ve özverili liderlik ekibine ve personeline şahsen teşekkür ediyorum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner