Yükleniyor...

CFTC Başkanı, Düzenlemelerin Bitcoin Fiyatını İki Katına Çıkarabileceğini İddia Etti

CFTC Başkanı Rostin Behnam'a göre, yapılacak düzenlemeler sonucunda Bitcoin fiyatını ikiye katlayabilir.

CFTC Baskani Duzenlemelerin Bitcoini Yukseltecegini Iddia Etti

CFTC Başkanı Rostin Behnam‘a göre, yapılacak düzenlemeler sonucunda Bitcoin fiyatını ikiye katlayabilir.

CFTC Başkanı, geçtiğimiz günlerde kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Başkan Behnam, konuşma sırasında katılımcılara düzenlemenin olumlu yönlerinden bahsetti. Bitcoin için yapılacak bir düzenlemenin yükselişi getirebileceğini iddia etti.

Başkan, Bitcoin İçin Olumlu Sinyaller Verdi

NYU Hukuk Fakültesi’nde bir konuşma yapan Behnam, net bir düzenleyici çerçevenin kurumsal yatırımcıların da piyasaya dahil olmasını sağlayabileceğini aktardı. Bitcoin fiyatında düzenlemelerden sonra yaşanılacak yükselişe değinen Behnam, şöyle konuştu;

“İyi düzenlenmiş bir alanımız varsa büyüme gerçekleşebilir. CFTC tarafından düzenlenen bir pazar Bitcoin’in fiyatını iki katına çıkarabilir.”

Başkan Behnam, Senato Tarım Komitesi liderleri tarafından sunulan tasarıyı kabul ettiğini aktardı. Tasarıda, CFTC’ye kripto endüstrisi için birincil düzenleyici yetkisi verecek iki taraflı anlaşmanın yer aldığını belirtti.

Yakın zamanda çıkarılan iki taraflı yasa tasarısına göre, CFTC’ye menkul kıymetlerin dışında tutulan kripto alım satımları üzerinde münhasır yargı yetkisi verecek. Tasarı, kripto endüstrisinin SEC’den daha dostça görülen CFTC’ye kripto gözlemciliği görevini verecek. Bu sayede kripto piyasalar üzerinden SEC çekilebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner