Yükleniyor...

CryptoPunks, 4.5 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

Ethereum (ETH) tabanlı CryptoPunks, güncel piyasa koşullarına rağmen yaklaşık olarak 4 buçuk milyon dolarlık NFT satışı gerçekleştirdi.

CryptoPunks 4.5 Milyon Dolarlik NFT Satisi Gerceklestirdi

Ethereum (ETH) tabanlı CryptoPunks, güncel piyasa koşullarına rağmen yaklaşık olarak 4 buçuk milyon dolarlık NFT satışı gerçekleştirdi.

Genel NFT satışları, yıl başından bu yana ciddi düşüş gösterdi. Koleksiyoncular, hazırladıkları sanat eserlerini dijitalleştirmek için daha az ücret ödese de talep bölgesindeki azalma dikkat çekti. Özellikle ETH tarafında yaşanılan gelişmeler, NFT sektörünü yeniden canlandırmak için yeterli olmadı.

CryptoPunks, Düşen Piyasaya Rağmen NFT Sattı

CryptoPunks, 2924 kodlu NFT ürününü yaklaşık değeri 4.5 milyon dolar olan ETH karşılığında sattı. Bu işlem, yakın zamanda gerçekleşen en büyük NFT satışı oldu. Ortalama 3.3 bin ETH yapan bu satış, CryptoPunks için tüm zamanların en büyük dördüncü işlemi oldu.

Punk ürününü kimin aldığı henüz belirlenmedi. Satan kişinin daha önce bu ürünü, en son Kasım 2020 yılında 150 adet ETH’ye aldığı iddia edildi. O zamanlar sadece 71 bin dolara alınan ürün, güncel satışıyla 4.5 milyon dolara el değiştirdi.

Satılan NFT, Punk koleksiyonunda bulunan 10 bin benzersiz ürün arasında ender özellik konumunda. Sadece 24 adet parçadan oluşan bu enderlik, ürünün daha fazla değer kazanmasını da beraberinde getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner