Yükleniyor...

Avrupa Birliği, AML Kurallarını Genişletiyor

Avrupa Birliği Parlamentosu'nun yaptığı birkaç değişiklikle kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemeleri genişliyor.

Avrupa Birligi AML Kurallarini Genisletiyor

Avrupa Birliği Parlamentosu’nun yaptığı birkaç değişiklikle kara para aklamayla mücadele (AML) düzenlemeleri genişliyor.

Ülkeler, kripto sektöründe yaşanan güvenlik sorunlarının önüne geçmek amacıyla yeni düzenlemeleri sıkı tutuyor. Yatırımcıların korunmasını ön planda tutan Avrupa Birliği tarafından yapılan AML düzenlemesine, merkeziyetsiz finans (DeFi), DAO’lar ve NFT’lerin dahil edilmesiyle liste genişletiliyor.

Avrupa Birliği, AML Kurallarını Elden Geçiriyor

Avrupa Birliği (AB), üyeleri tarafından kara para aklamayla mücadele (AML) ve terörle mücadele finansmanı (CTF) yönetmeliği konusundaki konumu nedeniyle birkaç değişiklik hazırladı.

Daha önce sektörde bir karışıklığa neden olan, barındırılmayan cüzdanlar olarak adlandırılan fonların transferine kimlik doğrulama hükümleri getiren seyahat kuralı kaldırılmış gibi görünüyor.

DAO

AB, yeni değişiklikler ile düzenleme kapsamını, DAO‘lar, DeFi protokollerini ve NFT ticareti yapan yatırımcıları kapsayacak şekilde genişletiyor. Metaverse de ayrıca kara para aklama için potansiyel gerekçeler olarak hedefleniyor. Kripto varlık hizmet sağlayıcıları da 1000 euro üzerindeki işlemler için AML kurallarına uymak zorunda kalabilir.

Kara para aklamayla mücadele düzenlemesinde yapılan değişikliklere ilişkin teknik toplantıların o zamana kadar yapılması planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner