Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Blokzincir İstanbul Etkinliğinde Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri tarafından düzenlenen “Blokzincir İstanbul” etkinliğinde konuştu.

blokzincir istanbul tayyip 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri tarafından düzenlenen “Blokzincir İstanbul” etkinliğinde konuştu.

Erdoğan’a göre Türkiye’de dijital dönüşümün izleri artış gösteriyor. Erdoğan, internet altyapısının geliştirilmesi, ülkenin kendi uydularının üretmesi, uzay programı başlatılması ve elektronik devlet uygulamalarının yaygınlaştırılması gibi konuların ele alınması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hedefimiz Takip Edilen Konuma Ulaşmak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına, teknolojinin son 1 asırda çok hızlı ilerleyen ve son dönemde daha da hızlanan bir alan olduğunu söyleyerek başlangıç yaptı.

Erdoğan, blokzincir teknolojisinin kamuoyunda popüler olmasını kripto paraların sağladığını belirtti. Aynı zamanda, blokzincir teknolojilerinin, mevcut ticari sistemi kökten değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Erdoğan, gençlere, hiçbir dayanağı olmayan kripto paralara yönelmek yerine blokzincir teknolojisi gibi yeniliklerin geliştirilmesinin içinde yer alarak daha büyük mecralara yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Dijital varlıklarının teknolojinin yakıtı, blokzincir teknolojisinin ise aracı olduğunu düşünen Erdoğan, Türkiye’nin gelecekte neler yapmak istediğini şu şekilde açıkladı:

“Hızlı, verimli, güvenli ve düşük maliyetli işlem yeteneği. Böyle bir potansiyeli göz ardı edemeyeceğimiz açık, bu teknolojileri kullanan bir ülke olmak istiyoruz. edefimiz takip eden değil, takip edilen konuma ulaşmaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner