Yükleniyor...

Bloomberg Alım Sinyali Verdi: Bitcoin’de (BTC) Sıçrama Bekleniyor

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi'ne (BGCI) dahil edilen Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin’ler, bir ay sonra ilk kez iyi bir satın alma fırsatı sunuyor.

Bitcoin blommberg btc scaled

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’ne (BGCI) dahil edilen Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin’ler, bir ay sonra ilk kez iyi bir satın alma fırsatı sunuyor.

Bitcoin (BTC) Bir Ay Sonra İlk Alım Fırsatı Veriyor

GTI Küresel Güç Göstergesi’ne dayanan Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, arka arkaya kapanış fiyatlarının yukarı ve aşağı hareketlerini ölçen gösterge geçen ay Bitcoin al sinyali vermiş ve %13’lük bir kazanım sağlamıştı. Geçtiğimiz aydan bu yana ilk kez yeni bir satın alma sinyali tetiklendi. Buna ek olarak, endeks aşırı satım bölgesinde – tipik olarak karşı sinyal olarak görülür – ve bunun bir sıçrama için gerekli olabileceğini düşünülmektedir. Kısaca Bloomberg sinyaline göre, Bitcoin’de bir sıçrama beklenmektedir.

Kripto Para Piyasası İstikrar Kazanıyor

Kripto para birimleri, Çin’in saldırılarından sonra fiyatların baskı altında olduğunu gösteren değişken bir Kasım ayının ardından toparlandı. Ancak Oanda’nın üst düzey piyasa analisti Ed Moya’ya göre, genel pazar istikrar işaretleri göstermeye başlıyor.

Ed Moya, “Bunların çoğu gördüğümüz düşüş eğilimiyle biraz tükenmeye bağlanıyor” ve “kripto paralar için genel talep hala var” dedi.

BGCI’nin Yıldızı Bitcoin (BTC) Oluyor

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi, üst üste ikinci kazanç günü olan Pazartesi günü %4,7’ye kadar yükseldi. En büyük iki kripto olan Bitcoin ve Ether de sırasıyla %6,7 ve %5,3’e yükseldi. Eter’in artışı, ETH’yi pozitif bölgeye itmeye yardımcı oldu.

En büyük üç kripto para birimi (Bitcoin, Ethereum ve XRP) bileşen ağırlıklarının yaklaşık yüzde 90’ını oluşturmaktadır. BGCI endeksinin ağırlıkları piyasa değerine bağlıdır, ancak tek bir kripto para birimi yüzde 30’luk bir payı aşamaz.

Yıllık BGCI verimi %10,19’dur Bitcoin yüzde 70’ten fazla bir artışla yıldız bir yıl geçirirken, en iyi altcoin’ler iyi bir şekilde geri dönüş sağlayamadı. Hem Ethereum hem de XRP’nin bu yılı zararla kapatma olasılığı bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner