Yükleniyor...

Paribu CEO’su Yasin Oral 2020’de Atacakları Adımları Aktardı

FinTech’lerin geleceğinin konuşulduğu Yazılım Test ve Kalite Derneği’nin (Turkish Testing Board – TTB) 18 Aralık’ta düzenlediği TestFinTech panelinde, teknoloji dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

Paribu

FinTech’lerin geleceğinin konuşulduğu Yazılım Test ve Kalite Derneği’nin (Turkish Testing Board – TTB) 18 Aralık’ta düzenlediği TestFinTech panelinde, teknoloji dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

Panelde Türkiye’de FinTech yatırımlarının yaklaşık 12 milyon dolara ulaştığı açıklanırken, Türkiye’de hızla büyümekte olan FinTech sektörünün gelişimi için altyapı yatırımlarının gerekliliğine dikkat çekildi.

Yasin Oral: FinTech’ler Tamamlayıcı Olmaktan Sıyrılıp Kendi Yapılarını İnşa Edebilecekler

Panelde konuşan Paribu CEO’su Yasin Oral, FinTech’lerin eski sistemlerine bankaların hantal yapısını değiştirdiğine dikkat çekerek, FinTech’lerin bu yapılar üzerinde sağlamlayıcı ve tamamlayıcı bir etkisi olduğunu söyledi.

Zaman içinde FinTech’lerin tamamlayıcı olmaktan sıyrılıp doğrudan kendi yapılarını inşa edebileceklerini ifade eden Oral, pek çok FinTech kuruluşunun bankaların altyapısına ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, “Bazı bankaların altyapıları üzerinde yapılan çalışmalarda büyük sorunlarla karşılaşıyoruz. Maalesef bankaların büyük bölümü sorunlarla yaşamaya alışmış durumda ve radikal çözümler üretemiyorlar. Eski sistemlerin güncellenmesi gerekiyor çünkü eskiden kurulan bu sistemler yeni çağın gereklerine yanıt veremiyor” ifadelerini kullandı.

Yasin Oral: 2020’de Pek Çok Yenilik ve Ürün Sunulacak

Konuşması sırasında Türkiye’nin en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu Paribu’nun 2020 planlarına da değinen Oral, yeni yılda müşterilerine pek çok yenilik ve ürün sunacaklarını belirterek tüm projelerde güvenliğin ilk sırada olacağının altını çizdi.

Panele Paribu CEO’su Yasin Oral’ın yanı sıra Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, FinTech İstanbul Kurucu Ortağı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Selim Yazıcı, Iyzico Yazılım Direktörü Yalçın Yenigün, İntertech Yazılım ve Kalite Yönetim Lideri Serkan Can, PayTR CEO’su Tarık Tombul ve Keytorc Test Hizmetleri Yöneticisi Berk Dülger katıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner