Yükleniyor...

Bloomberg: Bitcoin Aşırı Alım Bölgesinde

Bloomberg’e göre, GTI Global Güç Teknik Göstergesi, Bitcoin fiyatının bu hafta başlarında 5.

Bitcoin Aşırı Alım Bölgesi

Bloomberg’e göre, GTI Global Güç Teknik Göstergesi, Bitcoin fiyatının bu hafta başlarında 5.000 doların üzerine çıkmasıyla tabiri caiz ise alevlendi. Araç, 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin fiyatının 19.000 doların üstüne çıkmasından bu yana ilk kez kripto para biriminin aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Bloomberg analisti Mike McGlone, trader’ların son ralliden sonra satış yapmak veya hodl’u planlamak için istekli olup olmadığını görmek istediğini söyledi:

Piyasa çok sıkıştı, volatilite o kadar düştü ki sadece puf, gitti! Patladı. Kafesten serbest bırakıldı. Şimdi bu bir zaman meselesi ve bu kadar büyük bir balonunuz olduğunda şüpheye kapılıyorum. Muhtemelen her an satmanız gereken bir çıkıntıya sahipsiniz.

Kripto hedge fonu ProChain Capital’in başkanı David Tawil piyasadaki düzeltmeyi izlediğini söyledi:

Aşağı doğru başka bir bacak beklemeye devam ediyoruz. Olumsuz bir hamleye karşı olumlu bir hamle görmek güzel. Ama aynı zamanda yatırımcı amaçları için özellikle rahatlatıcı bir hareket değil. Kuşkusuz, bir yatırımcı çok, çok hızlı bir koşunun aksine, sabit bir zeminde kademeli bir artış görmeyi tercih eder. Kolayca gelen kolayca gidebilir.

Araştırma firması Fundstrat’ın en yeni analizi Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasının son yükselişi izlemek için önemli bir faktör olarak görüyor. Firmanın analizine göre, Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıktığı zaman altı aylık bir süre boyunca ortalama %193 oranında getiri sağlıyor.

Kripto yatırımcısı ve analisti Josh Rager, Bitcoin fiyatının mevcut durumunu 2014-2015’teki fiyat yükselişine benzetiyor. Rager’a göre tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatı bu yaz tırmanmaya başlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner