Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Çalınan 25.000 Ethereum Huobi'ye Taşındı!

Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı!

ABONE OL:google-news

Geçen yıl merkeziyetsiz kripto para borsası Bancor’dan çalınan milyonlarca dolar değerindeki Ethereum’ların aylarca hareketsiz kaldıktan sonra popüler kripto para borsası Huobi’ye taşındığı tespit edildi.

Siber güvenlik araştırmacısı Elizabeth Yeung’a göre, Uppsala Güvenlik Operasyon Ekibi harekete geçti ve bir sonuca ulaşmak için Blockchain verilerini analiz etti.

Başlangıçta merkeziyetsiz borsadan çalınan yaklaşık 12.5 milyon dolarlık Ethereum “Bancor Hack” adresine taşınmaya başlandı. Varlıkların izini takip eden ekip, hemen hemen Ethereum’un tamamının daha sonra çeşitli adreselere parçalar halinde taşındığını tespit etti.

Analiz sonucunda çeşitli işlemler yapılmış olmasına rağmen Ethereum’un tamamının tek bir adrese aktarıldığı görüldü. Bu adres bir röle cüzdanı olarak görev gördü. Bu cüzdanın token’ları her aldığında anında tek bir adrese aktaran gas maliyetini düşürme görevi gören bir cüzdan olduğu anlamına geliyor.

Elizabeth Yeung, bu tür bir kalıbın genellikle kripto para borsalarındaki kullanıcı cüzdanlarında görüldüğünü söyledi. Blockchain‘deki bir sonraki hareketlilik ise Ethereum’ların 0xf056f4 adlı bir cüzdana gitmesi oldu. Bu cüzdanın oldukça iyi bilinen bir borsaya ait olduğu saptandı. Cüzdanın 37.000’den fazla işlem gördüğü ve cüzdanda 10.000’den fazla Ethereum’un bulunduğu saptandı.

Bu cüzdanın tutarsız bir etkinliğe sahip olmasına rağmen bir servis ait olduğunu gösteriyordu. Nitekim ekip, 0xf056f4 cüzdanının Huobi’ye ait olduğunu tespit etmeyi başardı. Ekibin borsayı bilgilendirdiği bildiriliyor.

Geçtiğimiz yıl Temmız ayında hack saldırısına uğrayan Bancor’dan 23.5 milyon dolar değerinde Ethereum ve ERC-20 token’ı, yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 229 Pundi X’in NPXS token’ı ve yaklaşık 10 milyon dolar değerinde BNT token’ı çalınmıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar