Yükleniyor...

Bloomberg ETF Uzmanlarına Göre SEC Muhtemelen Kasım Ayına Kadar Bitcoin ETF’lerini Onaylayacak

Önde gelen Bloomberg analistleri, SEC'in Bitcoin vadeli ETF başvurularını onaylayacağına ve Ekim ayı sonuna kadar bunların başlatılabileceğine inanıyor.

tc etf

Önde gelen Bloomberg analistleri, SEC’in Bitcoin vadeli ETF başvurularını onaylayacağına ve Ekim ayı sonuna kadar bunların başlatılabileceğine inanıyor.

Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti Eric Balchunas, VanEck ve ProShares tarafından yapılan son Ethereum ETF başvurularını geri çekmenin iyiye işaret olduğunu ve Bitcoin vadeli ETF’lerinin yakında onaylanabileceği anlamına geldiğini Twitter’da paylaştı. Balchunas bunları söylerken, Bitcoin ETF analisti James Seyffart’ın aynı tip bir düşüncesine atıfta bulundu.

Kasım Ayına Kadar Başlar mı?

Balchunas, bir Bitcoin vadeli ETF’sinin SEC onayını aldığında, bu borsada işlem gören fonun yaklaşık 75 gün sonra başlatılacağını tweetledi. Bugün erken saatlerde Seyffart tarafından yayınlanan yeni bir nottan alıntı yaptı.

Balchunas, piyasaya sürülmesi muhtemel en olası ETF’nin ProShares tarafından dosyalanan ETF olduğunu söyledi. Ancak, bu şirketin burada ilk hamle avantajından kaçınması gerektiğini de ekledi.

Daha önce bildirdiğimiz üzere VanEck ve ProShares, Ethereum ETF dosyalarını gönderdikten sadece birkaç gün sonra geri çekti.

O zamanlar Balchunas, iki şirketin SEC ile bir konferans görüşmesi yapmış olabileceğini ve düzenleyici kurumun başvuruları reddetmiş olma ihtimalinin söz konusu olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner