Yükleniyor...

Citigroup, Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemlerine Başlamak İçin Onay Almayı Bekliyor

Bankacılık devi Citigroup, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine başlamak için onay bekliyor

citi2

Bankacılık devi Citigroup, Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine başlamak için onay bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin tekrar 50.000 dolar seviyelerine yaklaşırken, bankanın müşterilerinden Bitcoin’e yatırım yapmak için yoğun bir talep olduğu belirtiliyor. Düzenleyiciden onay alabilmek için çalışmalarını sürdüren Citigroup, Bitcoin vadeli işlemleri teklifinde Goldman Sachs’a katılacak.

İsmi açıklanmayan kaynak, Citigroup’un Londra’da kripto varlık odaklı ekip için insanları işe aldığını söyledi ve ekledi.

“Ekibin önce CME Bitcoin vadeli işlemlerini ve ardından Bitcoin ETN’lerini işlemeye başlaması için onay alması muhtemeldir”

Bir Citigroup sözcüsü, CoinDesk’e gönderdiği e-postada şu ifadeleri kullandı.

“Düzenleyici çerçeveler, denetim beklentileri ve diğer faktörlerle ilgili birçok soru göz önüne alındığında, yaklaşımımız konusunda çok düşünceliyiz.

Şu anda bazı kurumsal müşterilerimiz, güçlü düzenleyici çerçeve altında çalıştıklarından, vadeli işlemler gibi ürünler düşünüyoruz”

Ocak ayında CME, kurumsal katılımın devam ettiğini gösteren en büyük Bitcoin vadeli işlem platformları listesinde birinci sırayı aldı.

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Citigroup 23,7 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor. Haziran ayında Citi, bankanın varlık yönetimi çatısı altında kripto varlık ile ilgili ürünler sunabilmek için bir iş birimi başlattı.

Financial Times’ın Mayıs 2021 haberinde Citi’nin kripto varlık trade’i ve saklamayı düşündüğü ifade ediliyordu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x