Yükleniyor...

Bloomberg Strateji Uzmanı: “Bitcoin’de (BTC) Hedef 20.000 Dolar”

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 2021 yılında 20.

bloomberg analisti bitcoin hedef 20bin dolar

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 2021 yılında 20.000 dolar seviyesini geçeceğini iddia etti.

Bitcoin özellikle son aylarda oldukça dalgalı fiyat hareketleri yaşadı. Yıla 7.208 dolar seviyesinden başlayan BTC, 2 Haziran 2020’de kısa bir süreliğine de olsa 10.000 dolar sınırına kadar yaklaştı. Daha sonra Temmuz ayının sonunda ise Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Şimdi ise McGlone, Bitcoin için yolun açık olduğunu ve yükselişin devam edeceğini belirtiyor.

Bugün Twitter üzerinden bir açıklama yapan McGlone şunları söyledi:

“Yıllık ortalama fiyatlar olarak, 2021’de altın ons başına 2.000 dolar seviyesine, Bitcoin ise 20.000 dolar seviyesine hızla ilerleyecek.”

Eğer bu iddia gerçekleşirse, CoinMarketCap’e göre rekor fiyatı şu anda 19.982 dolar olan Bitcoin, tüm zamanlarının en yüksek seviyesini geçmiş olacak.

McGlone, Bitcoin’in 2021 yılında da 2013 ve 2017 yılına benzer bir model ortaya koyabileceğini belirtti. Eğer dünyada tamamen öngörülemeyen yeni bir olayın olmaması durumunda, Bitcoin için yeni zirveler göreceğimizi belirten ünlü stratejist, Bitcoin’in daha çok kesim tarafından benimseneceğini belirtti.

Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşacağına iddia eden tek isim McGlone değil.

Quantum Economics’te Bitcoin analisti olan Jason Deane, Bitcoin’in aslında uzun zamandır değerinin oldukça düşük olduğunu ve McGlone’un hakı olabileceğini öne sürerek, Bitcoin için 20.000 dolarlık tahminin önümüzdeki altı ay içinde gerçekleşebileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 15.213 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner