Yükleniyor...

Bloomberg Uyardı: “Bitcoin’in Büyümesi Organik, Ethereum’un Fiyat Rallisi Spekülatif”

Bloomberg, çarpıcı Ethereum fiyat rallisinin yatırımcı spekülasyonuna dayandığını, kripto paraların kralı olan Bitcoin fiyatındaki ilerlemenin ise organik olduğunu ve sağlam temellere dayandığını belirtti.

Bloomberg Uyardı “Bitcoin’in Büyümesi Organik Ethereum’un Fiyat Rallisi Spekülatif”

Bloomberg, çarpıcı Ethereum fiyat rallisinin yatırımcı spekülasyonuna dayandığını, kripto paraların kralı olan Bitcoin fiyatındaki ilerlemenin ise organik olduğunu ve sağlam temellere dayandığını belirtti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Büyümesi

Mart ayı ortasında piyasalar arasındaki acımasız düzeltmelere rağmen, Ethereum fiyatı bu yılın daha iyi kısmı için yükselişini sürdürdü. Ancak, ETH’nin kazanımlarının çoğu son dört hafta içinde gerçekleşti. 5 Ağustos’ta, dünyanın ikinci en değerli kripto para birimi 400 doların üzerine yükseldi. Geçtiğimiz hafta sonu 400 doları kısaca aşmanın yanı sıra, ETH Ağustos 2018’den beri bu kadar yüksek fiyatlar kaydetmedi. Bitcoin de son birkaç aydır yükseldi, ancak Ethereum kadar sert fiyat hareketleri görmedi.

Bloomberg’in Ağustos 2020 kripto görünümüne göre, ETH’nin meteorik yükselişi yatırımcıların spekülasyonlarıyla bağlantılı görünüyor. Bloomberg’deki kripto analistleri geçtiğimiz günlerde Ethereum’un dramatik fiyat artışının spekülatif olmasına rağmen, Bitcoin’in gerçekçi temel faktörlerden dolayı toparlandığını savundu.

Bloomberg ayrıca, Ethereum’un Bitcoin’in sadece kabaca beşte biri olduğunu ve diğer benzer kripto para birimleriyle çok fazla rekabetle karşı karşıya olduğunu açıkladı. Buna karşılık Bloomberg, Bitcoin’in yavaş yavaş altının dijital bir versiyonu haline geldiğini ve kıymetli metalle olan ilişkisinin giderek güçlendiğini öne sürüyor.

Eth 2.0 Öncesi Büyüyen Ethereum Boğaları

Ethereum’un fiyat artışı, muhtemelen son birkaç aydaki DeFi balonunun bir sonucudur. Özellikle, stablecoin’ler ve verim çiftliği Ethereum’a çok sayıda yatırımcı çekmektedir.

Hızla beklenen ETH 2.0 yükseltmesinin nihayet birkaç ay içinde başlatılacağı yönündeki iyimserlik daha da hız kazandı. Gerçekten de, Ethereum 2.0’dan önceki son test ağı olan Medalla testnet 4 Ağustos’ta yayına girdi.

ETH 2.0 ile, Ethereum ağı bir Proof of Stake konsensüs algoritmasına geçecek ve Bitcoin’den daha fazla işlemi işleyebilecektir. Dahası, yatırımcılar Ethereum’un daha verimli hale geleceğine ve sürekli gelişen DeFi piyasasını destekleyebileceğine inanıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner