Yükleniyor...

Celil Öztürk: “Bitcoin Bir Devrim, Ethereum da Tamamlayıcısı”

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Celil Öztürk (@cybrspcffrs), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkında açıklamalarda bulundu

bitcoin bir devrim ethereum tamamlayıcısı

Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Celil Öztürk (@cybrspcffrs), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yerli kripto para topluluğunda Bitcoin (BTC) fiyatıyla alakalı isabetli tahmin sunan PlanB’nin Stok Akış modelinin (S2F) güncel sürümünü Türkçeye çevirmesiyle bilinen Celil Öztürk, Bitcoin ve Ethereum destekçileri arasında yaşanan zıtlaşmayla alakalı konuşarak, bu iki kripto para biriminin birbirini tamamlar nitelikte olduğunu dile getirdi.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi Blockstream CEO’su Adam Back, Ethereum’u ponzi ve scam olarak nitelendirmişti. Back’in attığı tweet’i alıntılayarak yanıt veren Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“#Bitcoin bir devrim ve bu devrimin tamamlayıcısı #Ethereum. #Ethereum ve #Bitcoin’i güvenlik perspektifinden karşılaştırmak bu iki konseptin fonksiyonunu anlamamak anlamına geliyor. Scam ya da ponzi olduğunu iddia etmek ise çok yanlış.”

Adam Back Ne Demişti?

Blockstream CEO’su Back, Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Ethereum gibi para birimlerini saadet zincirleriyle bir tutarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bitconnect, Charles Ponzi, Ethereum, Onecoin, Cardano, Ripple, Bernie Madoff, Stellar, Dan Larmer. Bunların hepsi oldukça benzer gözüküyor.”

Bir takipçisi ise Adam Back’in bu sözlerini yanlış bulduğunu söyleyerek CEO’yu “Kripto para dünyasındaki her proje için neden bu kadar çok nefret duyuyorsunuz? Sadece bir projenin değerli olduğunu ve diğer her şeyin bir aldatmaca olduğunu düşünmek çocukça olmanın da ötesinde bir şeydir” ifadeleriyle eleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x