Yükleniyor...

BlueBenx, Saldırı Sonrası Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Brezilyalı kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık hack saldırısının ardından kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurdu.

bluebenx saldiri sonrasi calisanlarini isten cikardi

Brezilyalı kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık hack saldırısının ardından kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurdu.

Son zamanlarda kripto para piyasası birçok hack saldırısıyla sarsıldı. Bunlara bir yenisi de Brezilya’dan eklendi. Brezilya merkezli kripto kredi platformu BlueBenx, 32 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı. Bu saldırının ardından şirket, 22.000 kullanıcısının para çekmesini engelledi.

“BlueBenx Hack Saldırısına Uğradı” İddiası

Kripto şirketi BlueBenx’in avukatı Assuramaya Kuthumi, platforma yapılan 32 milyon dolarlık saldırıyı doğruladı. Ayrıca saldırının 32 milyon dolarlık kayıpla sonuçlandığını da söyledi. Şirket, saldırıyla ilgili daha fazla detay paylaşmadı. Diğer yandan şirketin, çalışanlarının çoğunu işten çıkardığı da iddia ediliyor.

Şirket, çeşitli kurum içi kazan yollarını kullanarak kripto para birimlerine yatırım yapan kullanıcılarına yüzde 66’ya varan getiri sözü vaat ediyordu. Ancak, piyasada yaşananlardan sonra BlueBenx de yüksek getiri vaatlerini yerine getiremeyen şirketler arasına katılmış oldu.

Brezilyalı haber kuruluşu Portal do Bitcoin‘e konuşan isimsiz bir yatırımcı şu sözlerle durumu anlattı:

“Bence bunun bir dolandırıcılık olma olasılığı yüksek çünkü tüm bu hacker saldırısı hikayesi bir sürü saçmalık gibi görünüyor”

Son zamanlarda yüksek getirili hizmetlerle ilgili artan riskler dikkat çekiyor. Bu yüzden yatırımcılar da artık daha güvenli stratejiler olarak daha düşük riskli kripto getirilerine göz atıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner