Yükleniyor...

Blur Airdrop Nasıl Alınır? Blur Nedir?

Blur, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir NFT pazar yeridir.

blur nedir blur airdrop

Blur, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir NFT pazar yeridir. Popüler NFT pazarı OpenSea ile rekabet etmesi öngörülen platformun yerel token’ı ise piyasaya sürüldü. Blur son AirDrop işlemi 14 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşti.

Blur Nedir?

Blur ($BLUR), kullanıcıların işlemleri daha hızlı gerçekleştirmesini sağlayan, merkeziyetsiz bir NFT pazarıdır. Amacı, yerelleşmeyi artırırken, NFT alanını kurumsal düzeye taşımaktır.

Square, MIT, Brex, Five Rings ve Y Combinator’dan bir inşaat ekibi tarafından kurulan Blur, şimdiye kadar Paradigm gibi yatırımcılardan yaklaşık 11 milyon ABD doları topladı. Ayrıca kripto para birimi ve NFT alanında 0xMaki, eGirl Capital, Keyboard Monkey, 6529, Zeneca, Deeze, Cozomo ve DHOF gibi önemli isimlerle ortaklık kurdu.

Platformun geliştiricileri ise Blur’u şu ifadelerle tanımlıyor:

“Blur, gelişmiş analitik, mükemmel portföy yönetimi yetenekleri ve NFT’leri birden fazla pazarda karşılaştırma olanağı sunan iyi tasarlanmış bir pazar yeri ve NFT pazar toplayıcısıdır. Bu tür özellikler, bu pazarı profesyonel NFT yatırımcıları tarafından giderek daha fazla tercih edilir hale getirmektedir.

Ethereum tabanlı bu dijital pazar yeri, NFT pazarındaki diğer platformlardan farklı bir konumda yer alıyor. Blur, daha iyi NFT ticaret deneyimlerini destekleyen ve yatırımcıların karlarını optimize etmelerine yardımcı olabilecek çok sayıda özelliğe sahip.”

Blur’un Özellikleri

Blur, bünyesinde barındırdığı şu özelliklerle bir NFT pazarı olarak öne çıkmayı hedefliyor:

  • Birden fazla NFT pazarına tek bir platform üzerinden ulaşma imkanı sunar.
  • NFT’ye hızlı erişim sağlanır. Platform, kullanıcıların NFT’leri büyük NFT pazar analitiği sitelerine ve toplayıcılarına gerek kalmadan erişmesine olanak tanır.
  • Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi (UX) ve arayüze sahiptir. Böylelikle kullanıcıların NFT portföylerini en gelişmiş analitikle yönetmelerine katkı sağlar.
blur

Blur Airdrop Nasıl Alınır?

Ekim 2022’de faaliyete geçen platform, NFT pazarında giderek daha rekabetçi bir hale geldi. Öyle ki güncel verilere göre; Ocak ayında hacim bakımından üçüncü en büyük NFT pazarı oldu. Kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen son Blur AirDrop’u 14 Şubat Salı günü gerçekleşti. Son zamanlarda çok sayıda borsa tarafından listeleneceğine dair mesajlar ile gündeme gelen Ethereum tabanlı BLUR altcoin’i böylelikle borsalarda yer almaya başladı.

Öte yandan ilk BLUR airdrop’u, Ekim 2022’deki resmi platformun lansmanından altı ay önce beta testinde aktif olan kullanıcılara Care Packages şeklinde dağıtılmıştı. İkinci airdrop, Kasım 2022’ye kadar piyasada aktif olarak listeleme yapan traderlar için düzenlenmişti. Üçüncü ve son airdrop ise 14 Şubat 2023 tarihine kadar Blur’a fiyat teklifi veren trader’lara tahsis edildi.

360 milyon BLUR AirDrop’u ücretsiz olarak dağıtıldı ve bu dolaşımdaki arz, token’a 217 milyon dolar civarında bir piyasa değeri verdi. Bununla birlikte, genel BLUR arzının nispeten küçük bir parçası ve tüm coin’ler piyasaya sürüldüğünde 3 milyar adete ulaşması bekleniyor. Bunun yanı sıra 2023’ün başından bu yana Blur işlem hacmi, NFT ticaret alanında pazar lideri olan OpenSea’yi geçti.

Platform, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Blur airdrop almak için kullanıcıların 60 günlük bir süreye sahip olduklarını belirtti. Blur airdrop alma şartları arasında ise son 3 ay içerisinde herhangi bir pazar yerinde NFT alım satımı yapmış olmak, Care Packages sahibi olmak veya platform üzerinde herhangi bir koleksiyon oluşturmak yer alıyor.

Blur Token AirDrop Miktarı Nasıl Artırılır?

Platforma göre, daha fazla puan alabileceğiniz ve BLUR AirDrop’unda token miktarını en üst düzeye çıkarabileceğiniz bazı yollar şunlardır:

  • Bir koleksiyon içinde, en yüksek “riskli” teklifler puanların çoğunu kazanacaktır. Örneğin, bir NFT’nin taban fiyatı 1,01 ise ve teklifiniz 0,99 iken 1’de 100 teklif varsa, o kadar puan kazanamazsınız. Bunun nedeni, önünüzde daha yüksek bir fiyata 100 teklif olmasıdır. Oysa 1.01’de teklif verirseniz, diğerlerinden daha fazla teklif vermiş olursunuz ve en fazla “riski” üstlenirsiniz. Bu da potansiyel olarak daha fazla Olur AirDrop almak için daha fazla puan kazanabileceğiniz anlamına gelir;
  • Zira teklifiniz ne kadar uzun süre aktif kalırsa, o kadar fazla puan alırsınız. Teklifiniz kabul edildiğinde puan kazanmayı bırakırsınız.
  • Kullanıcılar ETH’yi teklif havuzlarında farklı NFT koleksiyonlarında yeniden kullanabilir. Bu nedenle, en fazla puanı alma stratejisi, birden çok aktif koleksiyonda taban fiyata en yakın olanıdır.
  • Platformun 24 saatlik lider tablosunda 24 saatlik bir süre içinde en iyi 100 teklif sahibine 2,5 kata kadar farklı güçlendirmeler verilebilir.
blur

Ayrıca AirDrop 2’de olduğu gibi Airdrop 3’te de Care Packages’ları açarken kullanıcı şansını etkileyen “sadakat” sistemini geri getirecek. Kullanıcıların çok daha fazla token içeren süper nadir Care Packages alma ihtimali, Airdrop 3 kampanyası boyunca sadakati oranında artacaktır:

< yüzde 50 sadakat = düşük şans
yüzde 50-90 sadakat = orta şans
yüzde 90-97 sadakat = yüksek şans
yüzde 97+ sadakat = çok yüksek şans

Kullanıcılar sadakat puanlarını platformun AirDrop sekmesinden kontrol edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner