Yükleniyor...

Bluzelle (BLZ) Coin Nedir?

Bluzelle, yeni ortaya çıkan blockchain ekosistemi için etkili bir veri depolama çözümü sağlamayı amaçlayan merkeziyetsiz, ölçeklenebilir bir veritabanı hizmetidir.

Bluzelle

Bluzelle, yeni ortaya çıkan blockchain ekosistemi için etkili bir veri depolama çözümü sağlamayı amaçlayan merkeziyetsiz, ölçeklenebilir bir veritabanı hizmetidir. Bluzelle, Pavel Bains ve Neeraj Muraka tarafından kurulmuştur.

Dağıtık defter teknolojisi kullanan Bluzelle ağı, herhangi bir kişinin sahip olduğu verileri güvenli bir şekilde depolayabilmesini hedeflemektedir. Bluzelle, yüksek kaliteli oyunlar üretme, oyuncuların NFT’lerini koruma ve DeFi getirilerinden yararlanma yeteneği ile GameFi için bir blok zincir olarak kullanılmaktadır.

Bluzelle projesinin yerel token’ı BLZ coin’dir. BLZ coin, ağ işlemleri için ödeme yapmakta kullanılabilmektedir. Ağ yönetimine katılmak, bahis yapmak ve ödüller kazanmak için kullanılabilmektedir. Bluzelle, sektör için önemli birçok soruna çözüm üretmek ve kolaylık sağlamak için yaratılmıştır. 

Bluzelle projesinin temel özelliklerini şu şekilde detaylandırabiliriz:

  • Bluzelle ile yazılım geliştiricileri için bilgi depolaması ile merkezi olmayan veritabanı oluşturulmaktadır.
  • Tendermint blok zincir tarafından desteklenmektedir.
  • Bluzelle temel ürünlerinin tümü verilerle ilgilidir.
  • Bluzelle Staking BLZ sahiplerinin tokenlarını stake edecekleri ve depolama fiyatlandırma verileri sağlamak için ödüller kazanabilecekleri bir yerdir.
BLZ

Bluzelle’ın sürü teknolojisi, tek bir hata noktasını ortadan kaldırarak, tüm dünyada yedekli olarak veri parçalarını depoladığı için onu son derece güvenilir kılmaktadır. Veri merkezi olmadığı için Bluzelle’in kaynakları, para kazanan ve tasarrufları kullanıcılara aktaran ağ ‘üreticileri’ tarafından sağlanır. Yüksek güvenlik, benzersiz kullanılabilirlik sunarak, sansüre karşı da dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Sanatçı, müzisyen, bilim insanı, yayıncı ve geliştiriciler dahil olmak üzere, Bluzelle tarafından tüm yaratıcıların fikri mülkiyeti korunmaktadır. Bluzelle, veri depolama, dosya depolama, oracles ve daha fazlasını sunarak NFT ve DeFi için de önemli bir yapıdadır.

Bluzelle (BLZ) avantaj ve dezavantajlarından bazıları şu şekildedir:

Avantajları

  • Ekosistem büyümesini sürdürmektedir.
  • Merkeziyetsiz çözümlerin listesinde depolama ekleme fırsatı sunar.
  • Cosmoz, Tendermint, Polkadot, Polygon, Ankr, Equinix gibi veritabanı ve oracles ürünün kullanımını geliştirmek için bir ortaklar ekosistemi oluşturulmaktadır.

Dezavantajları

  • Piyasalarda BLZ fiyatı beklentilerin altında seyretmektedir.
  • Rakip projeler karşısında güçsüz kalabilir.
  • Fiyatında sert dalgalanmalar görülmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner