Yükleniyor...

Moonriver (MOVR) Coin Nedir?

Moonriver, Kusama ağındaki bir parachain'dir.

Moonriver nedir MOVR coin fiyati

Moonriver, Kusama ağındaki bir parachain’dir. Merak edilen Moonriver nedir? MOVR coin ne işe yarar? Sorularının yanıtları..

Moonriver Nedir, Ne İşe Yarar?

Moonbeam Foundation tarafından geliştirilen Moonriver, kripto projelerinin çok zincirli bir tasarımla erişimlerini genişletmeleri için Kusama ağındaki bir parachain’dir. Moonriver parachain, Ethereum geliştirici ağı ve toolchain ile uyumludur. Moonriver, geliştiricilerin Ethereum dApp’lerini bir alt tabaka ortamında yeniden konuşlandırmalarına izin veren bir akıllı sözleşme platformu olarak çalışması için tasarlanmıştır. Bu sayede, Ethereum dapp’lerine güç sağlayan akıllı sözleşmelerin Karura ağı için yeniden yazılmasına veya yeniden yapılandırılmasına gerek kalmamaktadır.

Projenin teknik makalesine göre, merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olarak çalıştığı belirtilmektedir. Moonriver projesi, PureStake tarafından inşa edilmiş ve Moonbeam Vakfı tarafından finanse edilmektedir. Ayrıca kurucusu Derek Yoo’dur. Mooniver bir akıllı sözleşme platformudur. Güçlü yanları ile proje, rakiplerinin önüne geçerek dikkatleri çekmiştir. Ayrıca kripto endüstrisi için önemli çözümler sunması ile, birçok yönden öne çıkmaktadır.

Moonriver, Ethereum’un Web3 RPC’sini, hesaplarını, anahtarlarını, abonelik, günlüklerini ve daha fazlasını yansıtarak ağda mevcut Solidity akıllı sözleşmeleri çalıştırmak için gereken değişiklikleri en aza indirmektedir. Bunun yanı sıra Ethereum projeleri, DApp’lerini kolayca çoğaltarak, Hardhat, Truffle, Remix ve diğer birçok popüler dağıtım araçlarını kullanarak Moonbeam’e dağıtabilmektedir. Ayrıca, Moonriver’daki adreslerin sayısı, diğer çoğu parachain’lerdekinden daha hızlı artmaktadır.

moonriver nedir MOVR

MOVR Coin Nedir?

Moonriver’ın yerel kripto para birimi MOVR, Moonriver platformunun sürdürülmesinde ve işletilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kullanım alanları arasında; akıllı sözleşmeleri yürütülmesi, düğümlerin teşviki, işlem ücretlerinin ödenmesi ve yönetişim bulunmaktadır. Moonriver merkezi olmayan bir platformdur ve çalışmaya devam etmek için MOVR coin gereklidir. Moonriver, uzmanlar tarafından gelecekte büyüme potansiyeline sahip bir proje olarak değerlendirilmektedir. Bunun sebebi, merkeziyetsiz ve olumlu yönetişime sahip olması ve ayrıca MOVR coin ile kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunmasından kaynaklanmaktadır.

Moonriver (MOVR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Moonriver’ın yerel kripto para birimi MOVR coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, Kraken, OKX, Gate.i.o, Bybit, Huobi, Bitget, Cyrptyo.com Exchange, LBank, CoinEx, MEXC gibi platformlar verilebilir. MOVR satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalı ve hesap oluşturmalıdır. Ardından kimlik doğrulama işlemleri gerçekleştirilmeli ve bakiye yüklenmelidir. Bu işlemlerin ardından alım satım ekranı açılır, ekran üzerinden istenilen miktarda MOVR coin satın alınabilir. Satın alınan MOVR coin’ler işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

MOVR Coin Fiyatı

Şu anda 1 Moonriver 359.16 TL TL‘den işlem görüyor. Ayrıca 1 Moonriver 10.85 $ dolardır.

Moonriver fiyatı son 24 saatte -4.78% değişim ile şu anda 359.16 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Moonriver hacmi 4,869,836 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 98,208,226 $ dolardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner