Yükleniyor...

Charles Hoskinson, Gemini ile Dalga Geçti

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yaşanan veri ihlali sıkıntısı sebebiyle Gemini borsasıyla alay etti.

charles hoskinson 2

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yaşanan veri ihlali sıkıntısı sebebiyle Gemini borsasıyla alay etti.

Gemini’nin yaşadığı veri ihlali olayı, kullanıcı bilgilerin dark web’te satılmasına neden oldu.

Charles Hoskinson, Gemini’yi Hedef Aldı

Cardano kurucusu, Gemini’nin ADA’yı listelememesine ilişkin bir yoruma yanıt olarak, ünlü aktör Zach Galifianakis’in yer aldığı bir meme’i paylaştı.

Yorum, Hoskinson’un Gemini hakkında yaptığı bir açıklamaya istinaden yapıldı. Hoskinson, Gemini ile alay etmeden birkaç gün önce, Twitter Space’te yaptığı açıklamada, ADA’nın Gemini’de listelenmemesinin daha iyi olacağını ifade etmişti.

Hoskinson, şakayla karışık bir biçimde ADA listelemeyen şirketlerin iflas ettiğini belirterek varlığı listelemeyen FTX’i örnek gösterdi. FTX’in spot işlem çiftleri arasında ADA yer almıyordu.

Hoskinson’un son tweet’i, Gemini’nin ADA’yı listelememesinden rahatsız olan pek çok yatırımcının dikkatini çekti.

Gemini’de yaşanan veri ihlali sebebiyle 5,7 milyon kişinin etkilendiği ifade edildi. Şirket, bu ayın başlarında bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Bir hacker grubu, kullanıcıların telefon numaraları ve e-posta adresleri de dahil olmak üzere birçok kişisel bilgiyi dark web üzerinden sattı.

Gemini, tüm bu veri ihlallerine karşın fonların güvende olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner