Yükleniyor...

Binance ve Voyager Arasındaki Anlaşma İnceleme Altında

ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Binance ile Voyager arasındaki satın alma anlaşmasının inceleme gerektirebileceğini belirtti.

binance 6

ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS), Binance ile Voyager arasındaki satın alma anlaşmasının inceleme gerektirebileceğini belirtti.

CFIUS, bu anlaşmalarla ilgili herhangi bir ulusal güvenlik riski tespit ederse, bu riskleri analiz edecek.

Binance ve Voyager Anlaşması Tehlikede

Yabancı bir yatırımcı, ABD merkezli bir şirketin kontrolünü almasını sağlayacak bir anlaşma veya birleşme teklif ettiğinde, ulusal güvenlik ile ilgili bir sıkıntı teşkil etmediğinin ortaya çıkarılması için ilk etapta CFIUS tarafından incelenir. Bu süreç isteğe bağlıdır ve incelemenin süresi 30 gün ila 1 yıl arasında değişebilir.

Komite, anlaşmanın ulusal çıkarlara zarar verdiğini düşündüğü takdirde, anlaşmayı bloke etme yetkisine sahiptir.

CFIUS, ABD teknolojisini, fikri mülkiyetini ve altyapısını korumak için oldukça önemli bir rol üstlenmektedir.

Binance’in ABD’deki yan kuruluşu Binance US, 19 Aralık’ta Voyager Digital’in varlıklarını 1.022 milyar dolara satın aldığını duyurdu.

Voyager, Temmuz ayında iflas etmesinin ardından ilk etapta FTX ile anlaşsa da, FTX’in çöküşünün ardından Binance ile anlaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner