Yükleniyor...

BlackRock, Core Scientific’in En Büyük Alacaklıları Arasında Yer Alıyor

Yatırım firması BlackRock, iflas başvurusunda bulunan Core Scientific'in en büyük alacaklıları arasında yer alıyor.

blackrock

Yatırım firması BlackRock, iflas başvurusunda bulunan Core Scientific’in en büyük alacaklıları arasında yer alıyor.

Bitcoin madencilik firması, geçtiğimiz hafta Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

BlackRock, En Büyük Alacaklılardan Birisi

Geçtiğimiz gün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir belgeye göre şirket, önceden düzenlenen iflas anlaşmasının bir parçası olarak madencilik şirketinin dönüştürülebilir tahvil hissedarlarından aldığı 75 milyon dolarlık son kredinin 17 milyon dolarlık kısmını taahhüt etti.

BlackRock, 28 Aralık itibarıyla 37,9 milyon dolarlık teminatlı dönüştürülebilir tahvillere sahip durumdaydı. Core Scientific, BlackRock’un ana yatırımcı olarak hizmet verdiği özel amaçlı bir satın alma şirketi olan SPAC ile yapılan anlaşmayla birlikte halka açıldı.

Core Scientific’in planları, iflas mahkemesinin yardımıyla borcunun büyük bir kısmını öz sermayeye dönüştürmeyi içeriyor. Firma, herhangi bir makinayı veya işletme tesisini satmayı düşünmese de, geliştirilmekte olan işletim sahalarını satmayı planlıyor.

Şirketin, geçtiğimiz Ekim ayında, çoğu dönüştürülebilir senet şeklinde olmak üzere yaklaşık 1 milyar dolarlık borcu bulunuyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner