Yükleniyor...

Coinbase Müşterileri, Dava Sürecinde Hesap Bilgilerini Paylaşmayı Reddetti

Yetkisiz kripto transferi nedeniyle dava açan Coinbase müşterileri, davanın tahkime gitmesini önlemek için hesap bilgilerini paylaşmayı reddetti.

coinbase 1

Yetkisiz kripto transferi nedeniyle dava açan Coinbase müşterileri, davanın tahkime gitmesini önlemek için hesap bilgilerini paylaşmayı reddetti.

Davacılar, kripto borsasından en az 5 milyon dolar tazminat talep etti.

Coinbase Müşterileri, Bilgilerini Paylaşmıyor

Mahkeme dosyasına göre davacılar, daha önce hiç etkileşim kurmadıkları bir adrese, hesaplarından 6000 dolar değerinde kripto para çekildiğini iddia etti. Dosyada ayrıca, bilgisayar korsanlarının 1000 dolar çekmeyi başardığı da belirtildi.

ABD’in en büyük borsası, kullanıcıların koruyucu karara Coinbase’in anlaşmazlığı tahkim etme hakkından feragat etmediğini belirten bir hükmün dahil edilip edilmeyeceği konusunda hemfikir olmadıklarını ileri sürdü.

Şirket, geçtiğimiz ay şunları söyledi

“Bu temel bilgileri sağlamayı reddetmek, Coinbase’in Federal Tahkim Yasası uyarınca tahkime götürme hakkını baltalamaya yönelik uygunsuz bir girişimdir”

George Kattula liderliğindeki 100’den fazla Coinbase kullanıcısı da, borsaya hesaplarına ve fonlarına erişimi keyfi olarak bloke ettiği ve böylece kötü performans gösteren token’ları çekmelerini engellediği için dava açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner