Yükleniyor...

Avustralya, Kripto ATM’lerinde El Salvador’u Geçti

Avustralya, son aylarda çoğalttığı kripto ATM'leri ile El Salvador'u geride bırakarak dünyanın en büyük dördüncü kripto ATM merkezi oldu.

Avustralya Kripto ATMlerinde El Salvadoru Gecti

Avustralya, son aylarda çoğalttığı kripto ATM‘leri ile El Salvador‘u geride bırakarak dünyanın en büyük dördüncü kripto ATM merkezi oldu.

Küresel çapta kripto kullanımında artış yaşanıyor. Popülaritesi giderek artan kripto para birimleri, milyonlarca insanın yoğunlaştığı bir sektör oldu. Özellikle, kripto paraların benimsenme oranlarında da artış oldu. Büyüyen ve gelişen kripto ekosisteminde, insanların kripto paralar ile daha verimli etkileşim kurması amaçlanıyor. Bu kapsamda, dünya genelindeki kripto ATM‘leri günden güne artıyor. Avustralya, son aylarda çoğalttığı kripto ATM’Leri ile dördüncü sıraya yükseldi. El Salvador ise beşinciliğe düşerek şaşırttı.

Kripto ATM’lerinde Artış, El Salvador Geride Kaldı

Avustralya, son üç ayda 99 adet kripto ATM‘si kurarak 219 aktif kripto ATM‘ye ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte Avustralya, 7 adet kripto ATM‘si ile El Salvador‘u geride bırakmayı başardı.

Kripto kullanım oranlarının artması, kripto ATM‘lerinin de küresel çapta yaygınlaşmasını sağlıyor. ABD, bu alanda liderliği elinde bulunduruyor. Diğer taraftan Kanada, en fazla kripto ATM‘sine sahip ikinci ülke olarak dikkat çekiyor.

Yılın sonlarına doğru girişimlerini hızlandıran İspanya, kurduğu kripto ATM‘leri sayesinde üçüncülüğü eline aldı. İspanya‘nın bu hamlesi, 2021 yılında üçüncülüğü taşıyan El Salvador‘u geriye itti. El Salvador, işlerin pek de beklenildiği gibi gitmemesi sebebiyle kripto ATM‘lerini çoğaltamadı. Bu durum, Avustralya‘nın da Bitcoin ülkesini geçmesine yol açtı.

Son olarak, küresel çapta kripto ATM sayısı 38.602 adet oldu. Bu miktarın, ilerleyen zamanlarda daha da artacağı ön görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner