Yükleniyor...

BMW, Metaverse ve NFT Sektörüne Girmeye Hazırlanıyor

Ünlü otomobil markası BMW, metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu.

bmw 2

Ünlü otomobil markası BMW, metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu.

Alman araç devi, marka avukatı Mike Kondoudis’e açıklamasına göre şirketin logosunu NFT’lerde kullanmaya hazırlanıyor.

BMW, Trendi Takip Ediyor

Araç devi, diğer markaların izinden giderek metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu. Şirketin başvurusunda araçları içeren sanat eseri, metin, ses ve video içeren indirilebilir multimedya dosyalarının yanı sıra oyuncak araçlarını, araç parçalarını ve aksesuarları içeren indirilebilen bilgisayar programları yer alıyor.

Bu öğeler, genişletilmiş sanal gerçeklik ortamlarında kullanılabilecek. Kullanıcılar, VR araçlarıyla araçların çalışmasını potansiyel olarak simüle edebilme fırsatına sahip olacak.

Şirket, logosunu sanal araçlar, sanal araç parçalası ve çeşitli aksesuarlarla ilgili çevrimiçi mağaza hizmetleri için markalaştırdı.

BMW, daha önce de OpenSea pazarındaki bir ses müzesinde motor kükreme seslerinin yer aldığı bir NFT koleksiyonu yayınlamıştı. Koleksiyon, Polygon blockchain’i üzerinde piyasaya sürülmüştü.

Hyundai ve Ford gibi diğer araç devleri de bu yılın başlarında metaverse ve NFT’lerle ilgili ticari marka başvuruları yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner