Yükleniyor...

SundaeSwap (SUNDAE) Coin Nedir?

Cardano blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan borsa ve otomatik likidite sağlama protokolüdür.

sundaeswap

Cardano blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan borsa ve otomatik likidite sağlama protokolüdür. SundaeSwap, İcra Kurulu Başkanı ve Operasyon Direktörü olarak görev yapan Mateen Motavaf ve Artem Wright tarafından kurulmuştur. 

SundaeSwap, düşük likidite havuzlarında fiyat kaymasını en aza indirmeye yardımcı olan Sabit Ürün Likidite Havuzları ile birleştirilmiş bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) algoritması kullanarak çalışan bir DEX’tir.

Öncelikle bir yazılım şirketi olarak ticaret yapan SundaeSwap Labs’ın misyonu, ‘Herkes için ekonomik güçlenme sağlamak’ tır. SundaeSwap ekibi, kripto para birimlerinin kullanımını kolaylaştıran bir eşler arası araçlar paketi geliştiriyor. Bu nedenle, piyasaya sürülen ilk ürün ve SundaeSwap Labs geliştirme planının kalbi, SundaeSwap Cardano DEX’tir. 

sundaeswap 1

SundaeSwap, herkes için yerel token ve ADA değiş tokuşuna izin veren Cardano Ağı üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir borsa protokolüdür. Bu protokol ile kullanıcılar merkezi olmayan bir şekilde ticaret yapabilir, bahis yapabilir, ödünç alabilir, ödünç alabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Herkes tarafından anlaşılması ve kullanılması kolaydır.

SundaeSwap, mevcut haliyle Cardano için Uniswap’tir. Ayrıca, otomatik bir piyasa yapıcı olarak, likidite sağlayıcıların iki varlık tahsis ettiği likidite havuzlarına sahiptir. Bu likidite sağlayıcıları, likidite katkılarından dolayı LP tokenları alırlar. SundaeSwap’in farklı olduğu nokta, ticaretin verimliliğini artıran bir ‘Sabit Ürün Havuzu’ modeli kullanmasıdır.

SUNDAE coinin özelliklerinden bahsedelim. SUNDAE coin’in ilk faydası, işlem ücretlerinde kolaylık sağlamasıdır. Kullanıcılar işlem ücretlerini azaltabilecek, böylece büyük işlemlerle ilgili genel giderleri azaltabilecektir. Bir diğer özelliği kullanıcılara platformun yönetişim haklarını kolaylaştırmaktır. SUNDAE coin sahipleri, protokol güncellemelerini çevreleyen zincir içi oylama mekanizmalarına katılabilecekler. Ayrıca, yönetişim güncellemelerine katılan SUNDAE coin sahipleri, SUNDAE coin ödülleri alacaktır. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner