Yükleniyor...

BNB’nin yükselişi devam edecek mi?

Binance borsasının yerel token'ı BNB, yükseliş momentumunu arkasına almış gibi görünüyor.

BNB'nin yükselişi devam edecek mi

Binance borsasının yerel token’ı BNB, yükseliş momentumunu arkasına almış gibi görünüyor.

BNB’nin fiyat momentumu son zamanlarda yükselişe geçti ve varlık 22 Şubat’ta yüzde 9’luk yükselişle Kasım 2022’den beri en yüksek seviye olan 387 dolara ulaştı.

BNB fiyatının yükselişindeki ana etmenleri ele alalım.

Bitcoin’in düşüşü etkili oldu

BNB’nin son 24 saatte kaydettiği fiyat artışı, Bitcoin’in yüzde 2,5 oranında düşüş yaşadığı bir ortamda geldi.

Bu farklılık, özellikle yüzde 11 oranında artan BNB/BTC işlem çiftinde daha belirgin bir şekilde görüldü. Bu, kripto paralar arasındaki piyasa dinamiklerinde yaşanan bir değişime de işaret etti.

bnb 2

Yatırımcılar, basitçe ifade etmek gerekirse BNB’ye yatırım yapmak için Bitcoin’den çıkış yapıyor. Bu durum, BNB’nin piyasa hakimiyetinin son 24 saatte yüzde 2,74’ten yüzde 2,99’a sıçramasında da açıkça görülüyor.

Binance Launchpool’daki Portal lansmanı

BNB’nin fiyat artışındaki bir başka katalizör de cross-chain oyun platformu olan Portal’ın (PORTAL) Binance Launchpool’da piyasaya sürülmesi oldu.

Portal lansmanı, kullanıcıların 29 Şubat’a kadar 50 milyon PORTAL elde edebilmesi için BNB ve FDUSD’lerini ayrı havuzlarda staking yapmalarına olanak sağlayan bir staking pool da sağladı. Bu, BNB’ye bir sermaye girişi yaşanmasına neden oldu.

Teknik göstergeler

BNB’nin 387 dolara yükselişi, önceki boğa flaması aralığından ortaya çıkan bir yükseliş momentumunun parçası gibi görünüyor.

bnb 1

BNB’nin 4 saatlik RSI’ı da aşırı alım bölgesi olan 70 seviyesinin üzerinde yer aldı. Bu, aynı zamanda varlığın potansiyel olarak bir gerileme yaşayabileceğini de gösterdi.

BNB, bir düzeltmeye giderse ilk aşağı yönlü fiyat yüzde 4,5’luk düşüşle 364 dolar seviyesindeki 0,326 Fibonacci çizgisi olacak gibi görünüyor. Aksi senaryoda BNB’nin 387 dolar üzerinde yaşayacağı bir kırılma, varlığın fiyatını 400 dolara çıkarabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner