Yükleniyor...

BoE, Kripto Düzenlemesi Çağrısında Bulundu

Bank of England (İngiltere Merkez Bankası) yetkilisi, acil kripto düzenlemesi çağrısında bulundu.

BoE Kripto Duzenlemesi Cagrisinda Bulundu

Bank of England (İngiltere Merkez Bankası) yetkilisi, acil kripto düzenlemesi çağrısında bulundu.

FTX’i çöküşünden bu yana kripto sektörü toparlanmakta zorlanıyor. Kripto para birimlerinin fiyatları son birkaç gün içinde büyük dalgalanmalar yaşadı ve bu da sorunlu olarak görülüyor. Kripto para birimlerinin oynaklığından duyulan korku, yetkililer arasında yoğunlaştı. Aynı zamanda, bazılarının kripto para birimlerinin kullanım durumlarını bile dikkate almasını engelliyor.

BoE’den Kripto Düzenlemesi Çağrısı

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sir Jon Cunliffe, kriptonun geleneksel finansla bütünleştiğini, perakende spekülatörleri ve daha geniş finansal sistemi korumak için düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Sir Jon Cunliffe Sky News’e verdiği demeçte, merkez bankasının yatırımcıları korumak ve sistemik riski azaltmak için kripto düzenlemeye yönelik adımları değerlendirdiğini söyledi.

kripto para

Perakende yatırımcılarla ilgili olarak Cunliffe, BoE’nin bireylerin geleneksel piyasalarda spekülasyon yaptıkları gibi kripto üzerinde de güvenli bir şekilde spekülasyon yapabilmeleri gerektiği yönündeki duruşunu paylaştı.

Cunliffe, kripto paranın geleneksel finansal sisteme giderek daha fazla entegre olmaya başladığını, bu nedenle er ya da geç düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner