Yükleniyor...

Boğaların Nereye Gittiği Belli Oldu: Tether’deki (USDT) Yeni Adres Sayısı Hızla Artıyor!

Özellikle son 24 saat içerisinde kripto para piyasalarındaki Tether'deki (USDT) yeni adres sayısı ciddi oranda arttı.

Ekran Resmi 2020 03 12 00.29.05

Özellikle son 24 saat içerisinde kripto para piyasalarındaki Tether’deki (USDT) yeni adres sayısı ciddi oranda arttı. Uzmanlara göre bu artışın sonucunda piyasalarda ciddi bir çöküş daha yaşanabilir.

Kripto piyasasında yaşanan dalgalanmalardan etkilenmek istemeyen yatırımcılar soluğu USDT’de alıyor ve Bitcoin gibi büyük kripto paralardaki fonlar buraya akıyor. CoinDesk’in kripto analitik şirketi Glassnode, 11 Mart’ta, geçtiğimiz 24 saat içerisinde Tether’deki (USDT) yeni adres sayısında yüzde 9,9 oranında bir artış olduğunu ve bu durumdan Bitcoin’in (BTC) olumsuz yönde etkilenebileceğini belirtti.

Lider kripto varlık Bitcoin, dün birkaç kez 8.000 dolar seviyesini test etti ancak başarılı olamadı. Şu an için Bitcoin fiyatı maliyet fiyatına oldukça yakın bir seviyede seyrediyor. Maliyet fiyatı madenciler için taban seviye olarak adlandırılan seviyeye karşılık geliyor. Madencilerin elektrik ve donanım giderleri çıkıldığında ortalama maliyet 7.577 dolar seviyesinde. Madencilerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için Bitcoin fiyatının maliyet fiyatının üstüne kalması gerekiyor. Aksi takdirde madenciler cihazlarının fişini çekebilir ya da daha da kötüsü, çoğu madenci satmadan elinde tuttuğu BTC’leri hızla satmaya başlayabilir.

Blok Ödülü Yarılanmasına Yaklaşırken

Yarılanma Döngüleri

Bitcoin’in son iki hafta içerisinde ciddi çöküşler yaşamasına rağmen uzun vadede hala kazançlı bir yatırım olduğu görüşü herkes tarafından dillendiriliyor. Bitcoin’in mevcut fiyat eğilimi bir önceki yarılanmadan önceki eğilime son derece benzer. Öte yandan bu yarılanmayı önceki yarılanmalardan ayıran tek fark koronavirüsü salgını. Virüsün yarılanmaya olan etkisi yaklaşık 2 ay sonra görülecek.

Bitcoin’in mevcut hashrate’i tüm zamanların halen en yüksek seviyesinde yer almaya devam ediyor. Mevcut fiyatı ve iki yıllık ayı piyasası göz önüne alındığında halen karlı durumda olan Bitcoin’in yarılanma sonra arzının azalması ile birlikte yukarı yönde büyük bir sıçrama yapması bekleniyor.

Fed’in koronavirüs salgınıyla mücadele için faiz indirime gitmesi, İngiltere’nin de benzer sebeple 4 yıl sonra ilk kez faiz indirimine gitmesi ve salgından kaynaklı felç olan dünya piyasaları göz önüne alındığında Bitcoin’in yukarı yönde büyük bir sıçrama yapması herkesin ortak beklentisi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner