Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Ediyor: 7 bin 500 Doları Gördü

Bitcoin (BTC), önceki günden bu yanda düşüşünü devam ettiriyor.

Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Ediyor

Bitcoin (BTC), önceki günden bu yanda düşüşünü devam ettiriyor. Lider kripto para birimi sabah saatlerinde sert bir düşüş yaşayarak 7 bin 500 dolara kadar geriledi.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 8 bin doların altına düşmüştü. Bu düşüşünü sürdüren BTC, bir süre 7 bin 800 dolar bandında hareket etse de sabah erken saatlerde sert bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 7 bin 547 dolardan işlem görüyordu.

Ciddi Düşüşler Yaşanıyor

Bitcoin’in düşüş yaşaması piyasalardaki tek hareketlilik değil. Tüm küresel piyasaları incelediğimiz zaman birçok hissenin ciddi değer kayıpları yaşadığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Kovid-19 maalesef tüm dünyayı ciddi anlamda etkilemeye devam ediyor.  ABD’de endeksler Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsü pandemi ilan etmesiyle beraber sert düşüşler yaşadı. ABD’de hisse senetleri, dünü sert bir düşüşle kapattı. Bunun yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklama ile Avrupa’dan gelen seyahatlerin durdurulduğunu açıkladı. Bu karar 30 günlük süreci kapsıyor. Bu ileriki günlerde ciddi kayıplara yol açabilir.

Bitcoin 7 Bin 300 Dolara Gerileyebilir

Ünlü analist Crypto Michaël, Bitcoin’in 7 bin 300 – 7 bin 600 dolarlık alana yerleşebileceğini ifade ediyor. Crypto Michael şunları söyledi:

“BTC harika bir sıçrama yapmadı ve Trump’ın konuşmasından bu yana düşmeye devam ediyor. 7.300-7.600 dolarlık alan izlediğim alan ancak eğilim büyük ölçüde düştü. Hisse senedi piyasaları zaten yüzde -5’lik bir düşüşe işaret ediyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner