Yükleniyor...

ETH, XRP, LTC Fiyatları Yüzde 10 Düştü, LINK Kötü Performans Gösteriyor

12 Mart'ta XRP, Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) fiyatları sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 11 oranında düşüş yaşadı.

ETH XRP LTC Fiyatları Yüzde 10 Düştü LINK Kötü Performans Gösteriyor

12 Mart’ta XRP, Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) fiyatları sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 11 oranında düşüş yaşadı. Bu sırada Chainlink (LINK) yüzde 22’lik bir düşüşle kaybedenlere liderlik ediyor. Şu anda Şubat ayının başından bu yana en düşük seviyesi olan 3.11 dolardan işlem görüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada kripto para birimlerinin 24 saatlik düşüş oranları ve şu anki değerleri şu şekilde:

XRP: yüzde 10’luk düşüşle 0.188 dolar

ETH: Yüzde 14’lük düşüşle 170 dolar

LTC: Yüzde 13’lük düşüşle 42 dolar

Chainlink: Yüzde 22’lik düşüşle 3.11 dolar

LINK ve Matic En Büyük Kaybedenler

LINK’in hızlı düşüşü, şu anda ilk 100’ün en kötü performans gösteren kripto para birimi haline gelmesinden ötürü oldukça dikkat çekici. Tabii ki, bu fiyat düşüşleri hakkında şok edici bir şey yok. Matic (MTC) fiyatı 10 Aralık’tan bu yana yaklaşık yüzde 70 oranında düştü. ABD borsalarının tamamı dalgalı bir kripto para birimi gibi işlem yaparken, altcoin’ler gece boyunca değerlerinin yüzde 20’sinden fazlasını kaybetti.

Güvenli Bir Liman mı Lazım?

Bitcoin 7 bin 384 dolarlık yeni değeriyle, gün içinde yaşadığı ciddi düşüşü gözler önüne seriyor. Bitcoin (BTC), tipik bir riskli varlık gibi davranıyor, ancak yüzde altı düşüş, yukarıda bahsedilen bazı altcoinlere ve geleneksel piyasalara kıyasla hala nispeten ılımlı görünüyor.

Bu arada, kripto para birimleri arasında güvenli bir liman arıyorsanız, yeşilde kalan tek büyük kripto para birimi olan Bitfinex’in LEO’sunu düşünebilirsiniz. Aynısı, sadece yüzde 0.06’lık bir minik düşüş yaşayan Tether için de geçerlidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner