Yükleniyor...

BONK Coin Nedir? Bonk Inu Fiyat

BONK Coin geçtiğimiz günlerde yüzde 50'den fazla artış gösterdi.

bonk coin

BONK Coin geçtiğimiz günlerde yüzde 50’den fazla artış gösterdi. Yükselişin ardından BONK Inu ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Solana blokzinciri üzerindeki köpek temalı coinlerden olma unvanını taşıyan Bonk Inu fiyatı 5 Ocak 2023 itibarıyla ATH’sini görmüş oldu.

BONK Coin Nedir?

BONK koduyla bilinen Bonk Inu, Solana’da “insanlar için, halk tarafından” yapılan köpek temalı memecoin olarak tanımlanmıştır. Esasen bir süredir sorunlarla boğuşan Solana ağındaki hacmi yeniden iyileştirmek amacıyla toplam arzın yüzde 50’sini topluluğa aktaran bir projenin parçasıdır.

BONK Coin ilk kez 25 Aralık’ta piyasaya çıktı. Piyasaya girmesinden kısa bir süre sonra ise ani bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi ise Solana topluluğunun yeni bir FOMO yaratma ihtiyacı oldu. Nitekim projenin ardından yükselişe geçen SOL ile söz konusu ihtiyaç giderilmiş oldu.

BONK Coin Piyasa Verileri

Bonk Inu ise tüm zamanların en düşük fiyatını yani ATL’sini henüz bir hafta önce 29 Aralık 2022’de 0,000000086142 USD olarak görmüştü. 0,000004873759 USD ile ATH’sini gören BONK son 24 saatte 152.814.250 USD işlem hacmine ulaştı. Bu kadar kısa bir sürede sıçrayış yapması ise dikkatleri üzerine çekti. Öyle ki akıllara BONK Solana’nın yeni Dogecoin’i olabilir mi? sorusunu getirdi.

Dolaşımda 47 trilyon BONK arzı, toplamda ise 99.189.048.983.878.17 coin arzı bulunmaktadır.

Bonk Inu

BONK Coin Neden Yükseliyor?

Solana ağında ortaya çıkan meme token BONK, büyük bir airdrop yapacağını duyurdu. Arzının yaklaşık yüzde 50‘sini Solana topluluğuna dağıtacağını duyuran projeye, kripto yatırımcıları resmen akın etti. Yoğun ilgi gören kripto para birimi, günlük ortalama 6 ila 10 milyon dolar arasında bir hacim gerçekleştirdi. Airdrop koşulları Solana topluluğunu kapsadığı için yatırımcılar SOL biriktirmeye başladı. Bu durum SOL fiyatında yükselişi beraberinde getirdi.

Solana geliştiricilerinin, ekosistem ürünlerinin ve NFT platformlarının yoğun çabası, binlerce yatırımcıyı Solana ekosistemine çekti. Özellikle BONK kazanmak isteyen yatırımcılar, binlerce SOL alımı gerçekleştirdi. Solana’nın ağ aktivitesi, BONK Inu fiyat yükselişi ile birlikte canlandı ve işlem sayısında artış gözlemlendi.

BONK Hangi Borsalarda Var?

BONK almak isteyen yatırımcılar hangi borsalar üzerinden işlem yapabileceklerini merak ediyorlar. Bonk Coin’in yer aldığı borsalar şu şekilde listenebilir:

 • BKEX
 • DigiFinex
 • Gate.io
 • Huobi

Bonk Coin Nereden Alınır?

Kripto paralar, genellikle özel bir cüzdan üzerinden alınır veya satılır. Cüzdanlar, kripto paraları saklamak ve göndermek için kullanılan yazılımlardır. Kripto para almak için, öncelikle bir cüzdan oluşturmak gerekir. Daha sonra, bir kripto para borsasına kaydolunmalı ve bir banka hesabı veya kredi kartı ile para yatırılmalıdır. 

Bonk almak için meme token’ın yer aldığı borsalardan işlem yapmak gerekir. Bonk Inu BKEX, DigiFinex ve Gate.io borsalarında yer alır.

Bonk Coin Nasıl Alınır?

Bonk satın almak için şu adımlar izlenmelidir:

 • BONK’un yer aldığı borsalardan birine kaydolun.
 • Bir banka hesabı ya da kredi kartı ile para yatırın.
 • Kripto para yatırarak da işlem yapabilirsiniz.
 • Bonk coin alımı gerçekleştirin.

Bonk Coin Rakipleri Neler?

Bonk bir meme coin olması sebebiyle kendisine benzer kategorilerde pek çok rakibe sahiptir. Şaka amaçlı ortaya çıkan bu coinler birbiri için “killer” ya da katil olarak da adlandırılırlar. Piyasa değerine göre rakipleri şu şekilde listelenebilir:

 • Dogecoin (DOGE)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Baby Doge Coin (BABYDOGE)
 • Dogelon Mars (ELON)
 • Floki (FLOKI)

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x