Yükleniyor...

Kripto paralara yapay zeka dokunuşu: Yok böyle artış!

Dünyanın en büyük üçüncü şirketi olmayı başaran NVIDIA, yapay zeka coin'lerini yeniden ateşledi.

yapay zeka (1)

Dünyanın en büyük üçüncü şirketi olmayı başaran NVIDIA, yapay zeka coin’lerini yeniden ateşledi.

Yapay zeka endüstrisine talep artarken California merkezli çip üreticisi NVIDIA, 2,056 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Suudi Arabistan petrol şirketi Saudi Aramco’yu geçtiğimiz günlerde geride bıraktı. Böylelikle dünyanın en değerli üçüncü şirketi konumuna gelen NVIDIA, yapay zeka bazlı coin’leri uçuşa geçirdi. Son 24 saatte yüzde 30’dan fazla artış kaydeden birçok yapay zeka coin’i gündeme geldi.

en cok yukselenler 1

Yapay zeka rüzgarı dinmek bilmiyor!

Başta NVIDIA’nın güçlü performansı olmak üzere global anlamda iyi bir ivme yakalayan yapay zeka endüstrisi, her alana dokunmaya devam ediyor. Özellikle de kripto paralar tarafında kendisini hissettiren yapay zeka trendi, ilgili altcoin’lerin sert artışlarıyla takdir topladı.

Bu altcoin’lerin başında ise Fetch.ai (FET), Render (RNDR) ve SingularityNET (AGIX) geliyor. FET, son 24 saatte yüzde 41,35’lik artışla “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinde zirveye oturdu. RNDR ise yüzde 38,47’lik arıtşla ikinci sırada yer aldı. Son olarak yüzde 31,82 artış yaşayan AGIX, listenin dördüncü sırasına yerleşti.

Neredeyse hiçbir şekilde düzeltme vermeden yükselen yapay zeka bazlı altcoin’ler, her geçen gün ününe ün katmaya devam ediyor. Yapay zeka sektörünün diğer trendlere kıyasla daha geniş kitlelere hitap etmesi, bu furyayı bir süre daha devam ettirebilir. Unutulmaması gereken bir nokta ise NVIDIA’nın çeyreklik bilançolarının takibidir. Yapay zeka coin’lerini doğrudan etkileyen NVIDIA’daki gelişmeler belirleyici olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner