Yükleniyor...

Borç Verme Protokolü Sturdy Finance Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz borç verme protokolü olan Sturdy Finance, 800 bin dolarlık siber saldırıya uğradığını açıkladı.

hacker

Merkeziyetsiz borç verme protokolü olan Sturdy Finance, 800 bin dolarlık siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Merkeziyetsiz borç imkanları sunan Sturdy Finance protokolü, 442 Ethereum (ETH) kaybına yol açan bir güvenlik saldırısına uğradı. Yaklaşık olarak 800.000 dolarlık zarar yazan Sturdy Finance, gerçekleşen siber saldırı hakkında açıklama yaparak daha fazla olası kaybı önlemek için tüm pazarlarını askıya aldığını belirtti. Sturdy Finance’e yapılan saldırı, genellikle DeFi protokollerinden yasa dışı bir şekilde para çekmek için kullanılan bir yöntem olarak başlatıldı. Bu tür bir saldırı, orijinal işlev çağrısı tamamlanmadan önce tek bir işlem içinde bir işlevi tekrar tekrar çağırma yeteneğinden yararlanır. Bu da, saldırganın yasal olarak hak ettiğinden daha fazla para çekmesine imkan tanıyor.

Saldırı Sonrasında Faaliyetler Askıya Alındı

Siber saldırı sonrasında sosyal medya paylaşımlarını artıran Sturdy Finance, yaptığı açıklamalar ile kullanıcıların dikkatini çekti. Yaşanılan kayıpların devam etmemesi adına ticari faaliyetlerini askıya aldığını belirten şirket, kayıpların toparlanabilmesi adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Piyasadaki kaos ortamıyla daha da gergin bir hale gelen siber saldırılar, birçok şirkete zorluk çıkarmaya devam ediyor. Ayrıca platformlardaki ve borsalardaki günden güne artan likidite problemleri, ortadaki karışıklığı kritik hale getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner