Yükleniyor...

Bored Ape Kurucularından, Yeni Bir Öneri

Bored Ape Yacht Club (BAYC) kurucuları, devam eden NFT telif ücreti tartışmalarına çözüm üretmek amacıyla yeni bir öneride bulundu.

Bored Ape Kurucularindan Yeni Bir Oneri

Bored Ape Yacht Club (BAYC) kurucuları, devam eden NFT telif ücreti tartışmalarına çözüm üretmek amacıyla yeni bir öneride bulundu.

NFT sektörü gelişmeye devam ederken, telif ücretleri hakkında tartışmalar da çoğalıyor. İçerik oluşturucuları ve koleksiyon ürünleri hakkında tam anlamıyla bir çözüm henüz üretilemedi. NFT ekosisteminin zarar görmemesi ve küresel çapta yayılması için adımlar atan kurumsallar, farklı modelleri deniyor. Magic Eden, OpenSea gibi güçlü platformlar konuyla ilgili çalışmalara başladı. Telif ücretleri hakkında, Bored Ape tarafından da yeni bir öneri geldi.

Bored Ape, NFT Ekosistemine Odaklandı

Bored Ape Yacht Club (BAYC) kurucusu, devam eden NFT yaratıcı telif hakları sorunlarına ılımlı yaklaşım sergiledi. BAYC, anlaşmanın ve ortak nokta bulmanın mantıklı olacağını düşünüyor.

BAYC ekibi, yaratıcı telif ücretlerinin ekosistem adına faydalı olduğunu düşünüyor. Ekibe göre, bu telif ücretleri yeni sanatçıları ve yaratıcıları sektöre çeken önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

OpenSea‘nin hamlelerine değinen BAYC, fikir üretmenin ve yaratıcı olmanın gerekliliğini belirtti.

Popüler NFT‘nin ekibinden gelen yeni fikirde, çeşitli kapsamalar içeriyor. Fikre göre, normal cüzdanlar arasında NFT ticaretine izin verilecek. Ancak, telif haklarına saygı duyan pazar yerleri buna dahil olabilecek. Bu model, kapsamlı bir akıllı sözleşme aracılığıyla gerçekleşecek. Transferleri denetleyen bir algoritma kurulması da düşünülüyor. Bu algoritma, telif ücretlerine saygı gösteren cüzdanları tespit edecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner