Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve Solana Analizi – 9 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 14,1'lik düşüşle 884 milyon dolara geriledi.

Bitcoin 19 Bin Dolarin Altinda 19 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 14,1’lik düşüşle 884 milyon dolara geriledi. FTX’in likidite sorunları yaşaması ve ardından Binance’ten destek alması kripto paralara ciddi zarar verdi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve SOL‘daki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 13,5 değer kaybetti. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandından ciddi bir düşüş yaşadı piyasanın değerinin 1 trilyon doların altına gerilemesinin ardından fiyatı da 17 bin dolara düştü. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle fiyat seyrine 17 bin dolardan devam ediyor.

btc gunluk 3
Bitcoin’in günlük grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden olumlu haber akışı ile gelecek günlerde yükselişini bekleyebiliriz. Binance ve FTX arasında yaşanan gerilimin arkasından gelen FTX’in likidite sorunları ve Binance’ten destek istemesi kripto paralarda ciddi düşüşe sebep oldu. BTC’de de devam edecek bir düşüş olacaksa eğer bir sonraki durak 15-16 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 18 bin dolar bandına tutunmanı ardından 19-20 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 17 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Piyasanın değerinin yeniden 1 trilyon dolara düşmesiyle beraber ETH de düşüş kaydetti. Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 22,1’lik düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth gunluk 3
Ethereum’un günlük grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef 1.100 dolar bölgesinde tutunmak diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1000 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Fiyat Analizi

Piyasanın en popüler 9. coin’i olan Solana, güne herhangi bir değişme yaşamadan başladı. Solana bulunduğu alan itibariyle destek ve direnç arasında yoluna devam ediyor. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın direnç 18 dolar bölgesiyken en yakın destek bölgesi ise 16,4 dolar bandı diyebiliriz.

sol gunluk 2
Solana’nın günlük grafiği

Solana (SOL) haberin hazırlandığı an itibariyle 16,4 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner