Yükleniyor...

Bored Ape Yacht Club, Discord Sunucusunun Saldırıya Uğradığını Doğruladı

Ekip, bir Twitter gönderisinde bugün, piyasa değerine göre en büyük NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club'ın Discord sunucusunun saldırıya uğradığını doğruladı.

ape

Ekip, bir Twitter gönderisinde bugün, piyasa değerine göre en büyük NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club’ın Discord sunucusunun saldırıya uğradığını doğruladı.

Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Yuga Labs’in üç NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club ve Mutant Ape Kennel Club üyelerine ev sahipliği yapan resmi Discord’a erişim sağladı. Bilgisayar korsanı, Mutant Ape Kennel Club kanalında başarılı bir şekilde bir kimlik avı bağlantısı yayınladı. Güvenlik firması PeckShield’e göre saldırı ‘gizli bir NFT minti’ olarak yapıldı ve bir kullanıcıdan Mutant Ape Yat Kulübü #8662’yi çalmak için kullanıldı.

BAYC ekibi, tweetinde konuyu hemen ‘yakaladığını’ söyledi. Yine de ekip, kullanıcıları Discord’unda yayınlanan bir bağlantı kullanarak herhangi bir NFT’yi basmamaları konusunda uyardı ve gözlemcilere herhangi bir 1 Nisan şakası için bir planları olmadığını da hatırlattı.

“GÜVENDE KAL. Şu anda herhangi Discord’dan hiçbir şey mintlemeyin. Discord sunucumuz kısa bir süre için tehlikeye girdi. Hemen yakaladık ama lütfen bilin: Herhangi bir 1 Nisan mint’i ya da airdrop vs yapmıyoruz. Şu anda diğer Discord’lara da saldırı yapılıyor.”

Twitter kullanıcıları, bir başka popüler NFT koleksiyonu olan Doodles’ın Discord sunucusunda benzer bir istismar konusunda uyardılar, ancak Doodles ekibi henüz yorum yapmadı.

Discord hesaplarını kullanmak, bilgisayar korsanlarının NFT toplayıcılarına kimlik avı saldırıları yürütmek için kullandıkları yaygın bir yoldur. Sadece birkaç hafta önce, yeni başlatılan bir NFT koleksiyonu Rare Bears, üyelerinin benzer bir olaya kurban gittiğini ve 790.000 doların üzerindeki varlığın çalındığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner