Yükleniyor...

Borsa İstanbul İşlemleri Durdurdu

Deprem nedeniyle borsayı durdurma çağrıları yapılan Borsa İstanbul, depremin üçüncü gününde işlemleri durdurduğunu açıkladı.

borsa istanbul durdurdu

Deprem nedeniyle borsayı durdurma çağrıları yapılan Borsa İstanbul, depremin üçüncü gününde işlemleri durdurduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremin ardından, Borsa İstanbul’daki işlemlerin durdurulması çağrıları yapıldı. Son olarak bugün, Prf. Dr Özgür Demirtaş da Borsa İstanbul işlemlerinin durdurulması gerektiğini ve yatırımcıların korunması gerektiğini açıklamıştı. Deprem bölgesindeki milyonlarca insanın ve ülkedeki yatırımcıların etkilenmemesi amacıyla, Borsa İstanbul işlemlerinin durdurulduğu açıklandı.

Borsa İstanbul, Depremin Üçüncü Gününde İşlemleri Durdurdu

Kahramanmaraş’ta ve civar illerde yaşanan deprem faciasının ardından, Borsa İstanbul tarafından piyasaların durdurulduğuna yönelik açıklama geldi.

Türkiye, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından seferberlik ilan etti. Ayrıca civar 10 ilde de yaşanan depremler, milyonlarca insanı etkiledi.

Tüm Türkiye’nin seferber olduğu ve yardımların ulaştırılmaya çalışıldığı deprem bölgesinde, yoğun bir kurtarma mücadelesi sürüyor.

Bu süreçlerin ortasında Borsa İstanbul, gelen tepkilerin ve çağrıların ardından işlemleri durdurdu. Yatırımcıların korunması konusunda çağrıda bulunan uzmanlar, borsadaki sert düşüşlere ve çimento hisselerinin tavan fiyat yapmasına dikkat çekmişti.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, pay piyasası ile vadeli işlem ve opsiyon piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verildi. Açıklama bugün saat 11:00 civarında geldi.

Borsa İstanbul’dan akşam saatlerinde yapılan açıklamada, 8 Şubat’taki tüm işlemlerin iptal edildiği, hisse ve VİOP piyasalarının 14 Şubat akşamına kadar kapalı olacağı duyuruldu. Ayrıca, 8 Şubat’ta gerçekleştirilen tüm işlemlerin de iptal edilmesine karar verildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner