Yükleniyor...

Borsa İstanbul’da Hareketli Saatler Yaşandı!

Borsa İstanbul (BIST), son saatlerde yüzde 4'e yakın keskin bir yükseliş yaşayarak 4 bin 750 TL'yi kırdı.

borsa istanbul

Borsa İstanbul (BIST), son saatlerde yüzde 4’e yakın keskin bir yükseliş yaşayarak 4 bin 750 TL’yi kırdı.

Bugün Memleket Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin çekildiğini bildirmesiyle, Borsa İstanbul tarafında hareketlilik meydana geldi. BIST 100 endeksi, oldukça kısa bir sürede yüzde 4’e yakın bir yükselişle 4.750 TL’yi aştı.

Haber akışlarının yarattığı yükseliş dalgası, birçok hisseye de yansıdı. Özellikle bankacılık hisselerinde ciddi yükselişler görüldü. Birçok kişi, bu yükselişlerin suni olduğunu düşünse de BIST 100 anlık olarak 4.765 TL civarında.

Borsa İstanbul Yükselişte!

Borsa İstanbul (BIST), gündeme bomba etkisi yaratan haberlerin etkisiyle yüzde 4’e yakın bir yükseliş yaşadı.

BIST 100

4.800 TL’den dönen BIST 100, anlık 4.766 TL seviyelerinde hareket ediyor. Haber akışının yükselttiği borsada, Yapı Kredi, Koç Holding, Akbank ve Garanti gibi hisselerin tavan fiyatına yakın bir yükseliş sergilediği görüldü.

BIST 100’ün bu yükselişiyle birlikte, 5.000 TL seviyesine çıkılıp çıkılmayacağı merak konusu oldu. Ancak BIST 100, haber akışının geçmesine rağmen yükselişini korumaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner