Yükleniyor...

Borsalarda Bulunan Stablecoin Miktarı Rekor Kırdı!

Borsalardaki stablecoin'ler 10 milyar doların üzerine çıkarak rekor kırdı.

stablecoin

Borsalardaki stablecoin’ler 10 milyar doların üzerine çıkarak rekor kırdı.

Kripto para borsalarında tutulan stablecoin miktarı, analitik sağlayıcılara göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Crypto Quant, şu anda borsalarda tutulan stablecoin’lerin veya dolara sabitlenmiş dijital para birimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 milyar doları aştığını bildirdi.

Bu, daha fazla varlık satın almaya hazırlanırken taşınmış ve depolanmış olarak görülürse, genel olarak Bitcoin (BTC) ve kripto piyasaları için yükselişe yol açabilecek şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin Balinaları Dayanıyor, Stablecoin’ler Yükseliyor

Geçen haftaki piyasa düzeltmesi sırasında Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin borsalara taşındığında, genellikle yatırımcıların ve kripto para trader’larının satmaya hazırlandığının tam tersini işaret ettiğini belirtti.

“Büyük düşüşte balinalar, Bitcoin’leri anında satmaya hazır hale getirmek için borsalara BTC yatırıyor, ancak sonunda BTC satmıyorlar.”

Büyük satış fiilen gerçekleşmedi ve üçüncü Bitcoin düzeltmesinin boyutu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.100 dolardan 25 Mart’ta 50.600 dolara %16 civarında kaldı. Mevcut boğa piyasasında önceki iki düzeltme %31 ve %26 oranları ile çok daha büyüktü.

Her zamankinden daha fazla stablecoin ile borsalarda oluşan bir satın alma çılgınlığı, Bitcoin’i ve piyasaları genel olarakı daha yükseğe gönderebilir. Şeffaflık Raporuna göre, tether (USDT), 40 milyar dolarlık dolaşımdaki arz ile şu anda piyasadaki en baskın stablecoin. 2021’in başından bu yana, dolaşımdaki USDT miktarı iki katına çıktı.
Dörtte birinden daha azı borsalarda oturuyor, bu da geri kalanının çoğunun şu anda herhangi bir merkezi olmayan finans protokollerinde kullanıldığı anlamına geliyor.

En büyük ikinci stablecoin ise 11 milyar dolarlık arzı olan Circle’ın USDC’sidir, Binance USD ise 3,5 milyar dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner