Yükleniyor...

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Bakiyesi, Son 13 Ayın En Düşük Seviyesinde

27 Haziran'da, Bitcoin çoğu borsada 8.

btc new

27 Haziran’da, Bitcoin çoğu borsada 8.800 dolara düştü. Ayılar 9.000 dolar seviyesini kırdı ancak boğalar Bitcoin’i tekrar 9.000 doların üzerine itiyor.

BTC/USD Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin şu anda 12 ve 26-EMA’ların altında bir günlük düşüş trendi altında; 9,145 dolardan işlem görüyor. Ek olarak, EMA’lar 25 Haziran’da düşüş gösterdi.

Bitcoin Bakiyesi 13 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Glassnode tarafından yayınlanan bir rapora göre, borsalardaki Bitcoin sayısı bugün 13 ayın en düşük seviyesine düştü. Mart 2020’den beri, fiyatın iyileşmesine rağmen Bitcoin’ler borsalardan kaçıyor. Bu ise yatırımcıların Bitcoin sahibi olmaya istekli olduklarını gösteriyor. Görünüşe göre çoğu yatırımcı, Bitcoin ticareti veya satışı yapmakla ilgilenmiyor.

Bu uzun vadeli metrik, Bitcoin için yılın geri kalanında çok önemlidir. Son zamanlarda 9.000 doların altındaki düşüş de ayılar için güç eksikliği olduğunu gösteriyor. 9.000 dolarlık destek seviyesi kritik bir psikolojik düzeydir.

Düşüş eğilimi olmaması, boğaların dipten almaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bu uzun vadeli metrikler bir boğa koşusunu ateşlemek için yeterli olmasa da, Bitcoin’in uzun vadesi ve değer tutma kabiliyeti için gerçekten iyi göstergelerdir. Küresel borsa, Bitcoin ve tüm kripto para piyasası üzerinde büyük bir etki yarattı. COVID korkuları hala var ve bu değişiklikler oluncaya kadar Bitcoin gerçekten büyük bir boğa rallisi göremeyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner