Yükleniyor...

Bu Desene Göre Bitcoin 8500 Doların Altına Düşerse, 6 Bin Dolar Seviyesine Yolculuk Başlayabilir

Popüler bir teknik bileşeni inceleyen YouTuber ve kripto para analisti The Moon, Bitcoin'in hayati 8.

1 btc 4

Popüler bir teknik bileşeni inceleyen YouTuber ve kripto para analisti The Moon, Bitcoin’in hayati 8.500 dolar seviyesine düşmesi durumunda, önümüzdeki birkaç ay içinde 6.000 dolara gidebileceğine inanıyor.

Bitcoin ve Wyckoff Deseni

Kripto para birimi analisti, BTC’nin mevcut konumunu Wyckoff desenine eklediği grafiği Twitter’da yayınladı.

“Aşama A”, “önceki yükseliş trendinin durdurulmasını” işaret eder. Bitcoin örneğinde bu durum, Nisan sonu ve Mayıs başında, varlığın Mart ayının en düşük seviyelerinden toparlandığı dönemde geldi. Daha sonra “satın alma zirvesi” ortaya çıktı, ardından BTC’yi düşüren “otomatik reaksiyon” (AC) ve onu yükselten BC’nin “ikincil testi” (SC) izledi.

“Faz B” dağıtım modelinin gelişiminin en geniş aşamasıdır. “Kurumlar ve büyük profesyonel yatırımcılar uzun envanterlerini elden çıkarıyor ve kısa pozisyonlar başlatıyorlar.” Amacı “yeni bir düşüş trendine hazırlık için bir neden oluşturmak” tır. BTC senaryosunda, bu Mayıs ve Haziran ortasında, yarılanma faaliyeti zamanında gerçekleşti.

“Aşama C” kalan talebin testidir. Aynı zamanda bir boğa tuzağıdır -yükseliş trendinin yeniden başlamasını işaret ediyor gibi görünmektedir ancak gerçekte bilgisiz ayrılma trader’larını “yanlış adım” atmayı amaçlamaktadır. Bitcoin için böyle bir boğa tuzağı, birkaç hafta önce 10 bin dolarlık işareti kırmak için son girişim olabilir.

BTC’nin Geleceği 6 Bin Dolar mı?

The Moon’a göre, lider kripto para birimi şu anda “faz D” içinde yer alıyor ve bu sırada fiyat “bir işlem aralığı (TR) desteğine gidiyor”. Wyckoff deseni, varlığın önceki düşükleri geçmesi durumunda “E aşaması”nda düşüşe gidebileceğini iifade ediyor.

Bitcoin için bu önemli seviye ise 8.500 dolar. Mayıs ayı ortasından itibaren bu desteğe birkaç kez dokunan varlık, sonunda yine zirvede kaldı. The Moon; 8500 dolar seviyeleri görülürse, BTC’nin önümüzdeki haftalarda değerinin %30’undan fazlasını kaybedebileceğini ve kendini 6.000 dolarda bulabileceği konusunda uyardı. Ancak diğer ihtimalde, Bitcoin tekrar 10.000 dolara kadar yükselebilir.

İlginç bir şekilde, başka bir popüler kripto para analisti Tone Vays de, kısa bir süre önce Bitcoin’in bu özel aralıkta yıl sonuna kadar 6.000 ila 10.000 dolar arasında ticaret yapacağını söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner