Yükleniyor...

Borsalardaki Ethereum Seviyesi Dip Bölgede

Borsalarda yer alan Ethereum (ETH) miktarı, stake edilme oranının artması nedeniyle 2016'dan beri en düşük seviyeye geriledi.

ethereum token borsa

Borsalarda yer alan Ethereum (ETH) miktarı, stake edilme oranının artması nedeniyle 2016’dan beri en düşük seviyeye geriledi.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz gün Ethereum’un stake tarafına yönelen ilginin arttığı gözlemlendi. Tüm ETH arzının yaklaşık yüzde 14,85’i merkezi borsalarda tutuluyor. Popüler kripto para birimi, en son 2016 yılında bu durumu yaşadı. Glassnode verileri, merkezi borsalardan çıkan ETH’lerin stake edildiğini ortaya koyuyor.

Ethereum Stake Edildikçe Borsalardan Çıkıyor

Glassnode, Ethereum (ETH) stake ilgisinin günden güne arttığını ortaya koydu. Veri sağlayıcı tarafından paylaşılan bilgilere göre, merkezi borsalarda tutulan ETH miktarı yüzde 14,85 seviyesine geriledi.

ETH stake borsa cekim

Kripto para piyasasının düşüş trendinde hareket ettiği bugünlerde, Ethereum tarafında sıcak bir gelişme yaşanıyor. ETH arzının merkezi borsalardaki miktarı azalıyor.

Shapella güncellemesinden sonra, pasif gelir elde etmek amacıyla ETH stake etmek isteyenlerin sayısında bir artış yaşandı. Kilitli stake olayının bitmesiyle birlikte, stake tarafına olan ilgi yoğunlaştı.

Deflasyonist bir token yapısına dönüşen Ethereum’da, merkezi borsalardaki ETH miktarının azalması dikkat çekiyor. Bu durum, yükseliş sinyali olarak lanse ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner