Yükleniyor...

Coinmint, Çip Üreticisine 23 Milyon Dolarlık Dava Açtı 

Kripto madencilik şirketi Coinmint, Kaliforniyalı çip üreticisine dolandırıcılık iddiasıyla 23 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

coinmint

Kripto madencilik şirketi Coinmint, Kaliforniyalı çip üreticisine dolandırıcılık iddiasıyla 23 milyon dolarlık tazminat davası açtı. 

Coinmint, Kaliforniya Santa Clara County Yüksek Mahkemesi’nde açılan davaya göre, Katena Computing ve DX Core’un, Katena’nın teslim etmeyi planlamadığı 150 milyon dolarlık Bitcoin madencilik makinesini satın almaya ikna etmek için bir plan kurduğunu iddia etti. 

DX Core İddiaları Reddetti

Coinmint’in iddiasına göre Katena, 150 milyon dolarlık Bitcoin madencilik makinesi alımı için madencilik firmasında adı açıklanmayan bir kişi de dahil olmak üzere ortaklarına rüşvet teklif etti.

Dava, DX Core ve yöneticilerinin yanı sıra eski Coinmint çalışanlarına karşı dolandırıcılık, sözleşme ihlali ve güvene dayalı görevlerin yanı sıra yardım ve yataklık iddialarını da içeriyor. Coinmint, satış için yatırdığı 23 milyon dolar dahil olmak üzere telafi edici bir rakam talep ediyor. 

Konu ile ilgili yorumda bulunan Katena sözcüsü şu ifadeleri kullandı: “Katena, Coinmint’in sözleşmeyi ihlal etmesiyle ilgili olarak bağlayıcı tahkimde bulunuyor ve Coinmint’in ödeme yapmamasından kaynaklanan zararları talep ediyor. Katena bu anlaşmazlık hakkında açık ve gerçekçi bir şekilde konuşmaya isteklidir. Ancak tahkim sürecine ve gizlilik gerekliliklerine saygı gösterecektir. Daha açık konuşabildiğimiz zaman, iletişim kuracağız.” 

DX Core ise bu ayın başlarında Coinmint’in çip şirketine karşı iddialarını destekleyecek herhangi bir yorumda bulunmadığını söyleyerek davayı reddetmek için bir dilekçe verdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner